9 з 10 чеських малих пивоварень не отримали державної допомоги

21 Січня 2021

Пивоваріння
Через обмеження роботи пабів і барів малі броварні Чехії, які продавали пиво переважно  у цих закладах, виявилися у важкій ситуації.Чесько-Моравська асоціація мініпивоварень провела опитування учасників, яке показало, що тільки одній із десяти пивоварень вдалося отримати підтримку держави, пише Profibeer.

Як каже власник пивоварні Malenovice Мартін Велісек, навіть навесні 2020 року, коли бари були закриті, настрій у нього було більш оптимістичним – тоді добре продавалося пиво в пляшках.

– Січень і лютий щороку найслабші місяці, це нормально. Але тепер ситуація набагато гірша, – каже пивовар.

Зараз вони можуть продавати пиво тільки на виніс, але продаж йде не дуже активно – в холоди люди п’ють менше пива, до того ж споживання алкоголю в громадських місцях зараз заборонено. Тому Malenovice призупинила виробництво пива: вирішено зосередитися на ремонті та реконструкції ресторану.

– Ми живемо на запасах і чекаємо весни. Як довго ми витримаємо? Навіть думати про це не хочу. Сподіваюся, у другій половині березня ситуація почне поліпшуватися, – каже Велісек.

Пивовар пивоварні Hrádek Ярослав Горенгледь каже, що у них продажі скоротилися практично до нуля: раніше 90% пива поставлялося в кегах в ресторани Чехії та Словаччини. У магазині при пивоварні вдається продавати лише самий мінімум. Тому він вирішив варити сорти пива з більш довгим терміном придатності, розливати його в пляшки і намагатися конкурувати з більш дешевим пивом від великих пивоварень.

– Це ризиковано, але нам потрібно якось триматися, – каже пивовар.

Допомагає чеським малим пивоварня можливість продавати пиво через інтернет. Власник пивоварні Podřevnický Pivovar Міхал Навратіл зазначає, що вони в минулому році успішно продавали пиво з доставкою, в основному через Фейсбук. Вони стали варити менше пива, але прагнуть розширити асортимент.

– У листопаді та грудні ситуація була непоганою, люди купували пиво в подарунок на Різдво. Тепер справи йдуть гірше: споживачі стали обережніше і купують менше, – розповідає пивовар.