Барт Уотсон, головний економіст асоціаціації крафтових пивоварень Brewers Association: американський крафтовий ринок втратить 7-8%

18 Грудня 2020

Крафт

За підсумками першого півріччя зниження склало 10%, за підсумками третього кварталу – 5%. Однак показники різняться залежно від регіону та розмірів пивоварні: так, найменші пивоварні в третьому кварталі втратили 30%,  оскільки вони дуже залежать від продажів в тапрумах.

У 2021 року пивний ринок поступово зростатиме (на 6-7% в порівнянні з 2020 роком), проте ще знадобиться чимало часу, аби повернутися до колишніх темпів зростання – на 3-4% у рік.

Ситуація з продажами в барах не покращується, зазначає Уотсон: хоч у третьому кварталі вони зросли порівняно з другим, але були на чверть нижче, ніж в аналологічний період 2019 року. До того ж, нинішня статистика показує, що зниження триває, і, ймовірно, четвертий квартал буде більше нагадувати другий.

Повне відновлення продажів в барах  у найближчому майбутньому малоймовірне: кожен п’ятий відвідувач чекає доступності вакцин, щоб знову почати відвідувати заклади. Значного поліпшення ситуації не варто чекати до кінця першого півріччя 2021 року. Друга половина 2021-го, ймовірно, виявиться кращою, але таким, як раніше, ринок вже не буде: багато закладів закрилися, звички споживачів змінилися. До того ж, багато людей вже не повернуться в офіси, а значить, відбудеться перерозподіл аудиторії між закладами в центрі міста і барами в житлових районах і передмістях.

Темпи відкриття нових пивоварень сповільнилися: в 2020-му відкрилося близько 700 нових пивоварень, що на 30% менше, ніж в 2019 році. Уотсон не пов’язує це з пандемією: число пивоварень вже давно росте не дуже швидко. Закриються в 2020 році близько 300 броварень (на рівні 2019 року, а то й менше).

Всупереч очікуванням, тренд на преміумізацію пивного ринку тільки посилився: пиво преміального і суперпреміального сегменту, а також крафтовове й імпортне, продається краще, ніж дешевші напої. Це, зазначає Уотсон, довгострокова і стабільна тенденція, яка зберігається вже майже три десятиліття (вона пов’язана з різними факторами – розвитком брендів, демографією, споживчими перевагами).

У цілому частка споживачів крафту зросла з 35 до 44 відсотків повнолітнього населення, в 2021-му і наступних роках вона і далі зростатиме.