Бельгійські монахи змушені продавати своє пиво онлайн, аби переграти нечесних торгівців

28 Червня 2019

Траппістське пиво онлайн
Бельгійські ченці, які варять одні з найбажаніших у світі сортів пива, запускають веб-сайт, аби запобігти розповсюдженню їхнього продукту несанкціонованими продавцями, повідомляє BBC. Абатство Святого Сикста в Вествлетерені, Фландрія, є одним із 14 офіційних виробників пива траппістів у світі. В абатстві покупці можуть придбати ящик пива Westvleteren за 45 євро, або приблизно 1,80 євро за пляшку.

Як правило, ченці просять клієнтів не перепродавати свою продукцію третім особам. Продажі абатства традиційно обмежувалися приватними клієнтами, які замовляють продукт телефоном. Кожен клієнт може придбати не більше двох ящиків пива.

Але спекулянти ігнорують “етичні цінності” монахів, продаючи пиво іншим людям. Це змушує самих ченців відкривати продаж своєї продукції через інтернет, аби послабити попит на чорному ринку.

Монахи були розчаровані, коли в минулому році побачили своє пиво в одному з нідерландських супермаркетів, де його продавали за завищеною ціною. Супермаркет зібрав 7,2 тисячі пляшок популярного пива з абатства, продаючи їх приблизно за 9 євро за пляшку.

– Це дійсно відкрило нам очі. Це було своєрідним пробудженням щодо того, що проблема була настільки серйозною, що компанія змогла придбати такі обсяги. Це дійсно викликало у нас занепокоєння, – сказав один із ченців брат Годфрід.

Ціни в Брюсселі та інших місцях можуть бути набагато вищими, що показує високий попит на пиво, яке експерти називають найкращим у світі. У Дубаї за одну пляшку такого пива просили 300 доларів, сказали монахи агентству Reuters.

Монахи-траппісти не отримують прибутку від продажу свого пива. Вони виробляють лише стільки напою, скільки їм потрібно для покриття своїх щорічних витрат.

Тепер абатство вводить систему онлайн-бронювання продукції, аби краще відстежувати дотримання ліміту у два ящики на людину на 60 днів. Відповідно до нової системи покупці повинні зареєструватися на сайті, надавши свої персональні дані, наприклад, адресу та номерний знак автомобіля. Пріоритет буде надаватися тим, хто довше чекав з моменту їхньої останньої покупки.

– Ми довго і наполегливо думали про гарну і дружню до клієнтів альтернативу. Продаж пива в абатстві залишатиметься орієнтованим виключно на приватних клієнтів, – коментує Брат Ману Ван Хекке, настоятель абатства Святого Сикста.

Фото: Reuters