Чехи назвали найкращу пивоварню та пиво року

09 Листопада 2021

Пиво

Пивоварня Bernard вшосте стала пивоварнею року в Чехії за версією Асоціації любителів пива (Sdružení priateľov piva). Крім того, пиво Bernard було визнано найкращим у трьох категоріях.

Друге місце у топі найкращих пивоварень за підсумками 2021 року віддали Pivovar PRIMÁTOR, а третє – Žatecký pivovar. Мініпивоварнею року визнали Pivovar Volt. На другому місці розташувався Rodinný pivovar Zichovec, на третьому – Pivovar CLOCK.

Пивоваром року назвали Альошу Дворжака, який відповідає за колаборацію у пивоварній компанії Budějovický Budvar. Опитування учасників асоціації проводиться з 1990 року та вважається найстарішим у сучасній історії Чехії конкурсом пива. Усього в організації перебувають понад 1500 членів. На першому етапі проводять опитування учасників асоціації, і перші п’ять місць, що зайняли за результатами анкетування, в кожній категорії сорту вирушають на сліпу дегустацію.

Абсолютним переможцями голосування став Bernard IPA, за який дали 441 голос. Друге місце посів Bernard tmavий ležák (404 голоси), третє – Bernard Jedenáctka (401 голос). Лідером сліпої дегустації став стаут ​​Volt Black Out. Друге та третє місце посіли IPL HopBit від пивоварні Krkonošský Medvěd та Bernard tmavий ležák. Ось як розподілилися призові місця за категоріями:

Світле пиво до 11% (Výčepní або Desítka): Bernard kvasnicová Desítka (Rodinný pivovar Bernard) Fabián 10% (Pivovar Hostomice) Unetická Desítka (Pivovar Unetice)

Світле пиво до 13% (ležák)
Bernard Jedenáctka (Rodinний pivovar Bernard)
Fabián 12% (Pivovar Hostomice)
Harrach Original (Pivovar Jelínkova vila)

Міцне пиво (вище 13%) Medveď 13% (HopBit Rohozec)

Темне та напівтемне пиво Bernard, Čerний ležák з jemними квасолями (Rodinný pivovar Bernard) Vídeňský ležák 13% (Pivovar Krušnohor) Čerťák tmavий ležák (Minipivovar Novosad a syn) Norbert Weizenbock Dunkel (Klášterní pivovar Strahov) PRIMÁTOR Weizenbier (Pivovar PRIMÁTOR)

Світле пиво верхового бродіння Volt Protinožec (Pivovar Volt) Zichovec 17 Pivovar Volt) CLOCK Twist, American Red IPA (Pivovar CLOCK, ремісничний pivovar z Potštejna) PRIMÁTOR Stout (Pivovar PRIMÁTOR)

Кисле пиво Ich bin ein Berliner (MadCat Craft Brewing) Mango-Piña-Coco-Sourus (MadC Passion Fruit (Rodinný pivovar Zichovec)

Читайте також: Видихай та злітай: HOP HEY beer shop підкорив пустелю на Херсонщині