Чеські пивовари очікують зниження продажів пива ще на 10%

19 Травня 2021

Пиво в Чехії
За перший квартал 2021 року продажі розливного пива в Чехії скоротилися на 6 млн декалітрів, або на 28 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Пандемія завдала збитків ще в першому кварталі 2020 року, підкреслюють в Чеському союзі пивоварів і солодовників. Минулий рік був одним з найгірших в історії чеського пивоваріння, і літній сезон починається пізно. 17 травня пабах і ресторанах дозволили відкрити літні майданчики після п’яти місяців локдауну. Через погану погоду перший день роботи терас великого ажіотажу не викликав, але ресторатори сподіваються, що в міру проведення вакцинації і покращення погоди справи підуть краще.

Пивовари чекають, що влітку продажі пива знизяться ще на 10%. По-перше, буде не вистачати туристів.
По-друге, про необхідність дотримання обмежень при розміщенні гостей: відстань між столиками, а також від столика до тротуару повинна бути не менше півтора метрів, за одним столом можуть сидіти не більше чотирьох чоловік (якщо вони не проживають спільно). Відвідати паб або ресторан можна тільки за наявності негативного тесту, ваучера або присутності антитіл після хвороби. У заклад можуть раптово нагрянути контролери, які перевіряють наявність документів. Все це, на думку союзу пивоварів, знизить споживання розливного пива.

– Ми реалісти, ми розуміємо, що світ з початку пандемії значно змінився. Подивимося, який результат дасть, наприклад, відкриття кордонів між країнами – чи приїдуть до нас туристи, або, навпаки, чехи відправляться у відпустку. Питань багато, і ми припускаємо, що цього літа результати будуть на 10% нижче, ніж в минулого, – заявив голова спілки Франтішек Шамал.

За підсумками 2020 року частка пива, що продається на розлив в барах і ресторанах, скоротилася з 35% до приблизно 20%. Тенденція до зниження обсягу споживання пива в барах спостерігалася давно, проте розвивалася не так швидко. Пивовари вважають, що до рівня 35% ринок уже не повернеться, тому що люди звикли їсти і випивати в домашній обстановці.

Читайте також: Як вижити пивоварні під час локдауну. З досвіду чеських пивоварів