Мексиканські пивовари просять про зниження акцизів

02 Червня 2021

Акциз
Виробники крафтового пива, вина і мескалю звернулися до Міністерства фінансів і громадських кредитів Мексики з проханням про зниження акцизів. Пивовари підкреслюють, що масові та крафтові виробники  перебувають у різних умовах оподаткування, оскільки ставка розраховується на підставі роздрібної ціни напою, повідомляє Profibeer.

– Схема ad valorem, заснована на вартості продукції, анахронічна і вже не відповідає сьогоднішнім потребам, – заявила голова асоціації крафтових пивоварів Мексики Acermex Христина Барба Фава.

Крафтові пивовари виступають за створення рівних умов у галузі і нарахування податків з розрахунку міцності алкогольних напоїв, а не їх вартості, оскільки такий підхід суперечить цілям спеціального податку.

Ставка податку для пива та іншої продукції міцністю до 14% становить 26,5%, від 14% до 20% – 30%, понад 20% алкоголю – 53%. Крафтові виробники можуть платити аж до 26 песо податку за кожну пляшку пива, в той час як витрати великих пивоварних компаній складають близько 2 песо.

За даними Acermex, на тлі пандемії в країні виросло число крафтових пивоварень і обсяг виробленого ними пива. Пивоварень стало 1207, що на 18% більше, аніж роком раніше. Обсяг виробництва крафтового пива зріс на 8%, до 2,4 млн декалітрів. Частка крафтового пива на пивному ринку Мексики склала лише 0,21%, вона збільшується, оскільки виробництво масового пива за підсумками 2020 року скоротилося на 4,7%. Число пивоварень росте дуже швидко. Якщо в 2010 році було тільки 14 незалежних пивоварень, то до 2018 року – вже 460.

Читайте також: Законопроєкти, спрямовані на розвиток крафтового пива, ухвалили в першому читанні