Чверть закладів Британії так і не відкрилася після локдауну

08 Червня 2021

Паби
Незважаючи на те, що з 17 травня британським пабам і барам дозволили обслуговування гостей всередині приміщення, майже чверть закладів з ліцензією на алкоголь так і залишаються закритими.

За даними дослідження CGA і AlixPartners, відкрилися 92,9% пабів на центральних вулицях, 91,8% гастропабів, 89,6% локальних пабів і 89,2% закладів в сегменті casual dining. Однак в інших сегментах ринку ситуація гірша: закритими залишилися 27% барів, 50,9% великих закладів, 45,2% спортивних і громадських клубів. У середньому по ринку залишаються закритими 23,7% закладів.

Раніше аналітики підрахували, що під час першої фази відновлення роботи, коли обслуговування було дозволено тільки на терасах, працювали лише 32,9% закладів.

Відомо, що вже 8500 закладів, або 7,4% від загального числа існували до пандемії, закрилися назавжди. Аналітики відзначають, що, хоча відновлення обслуговування в залах є хорошим знаком для бізнесу і клієнтів, їх турбує те, що так багато закладів досі не відкрилися. Це може бути пов’язано зі збереженням обмежень і вимог дотримання дистанції: багато закладів визнали, що в таких умовах відкриватися буде економічно недоцільно, так як місткість буде менше. Робота деяких форматів, таких як нічні бари і клуби, поки повністю заборонена. Залишається тільки чекати, скільки закладів відкриються, коли всі обмеження будуть зняті – в Англії це планується з 21 червня.

Однак раніше полвідомлялось, що дата повного відкриття може бути відкладена: остаточне рішення буде прийнято 14 червня. Учасники ринку зажадали від влади визначеності, а також додаткової фінансової підтримки, якщо відкриття знову буде відкладено.

Багато закладів не витримають ще кількох тижнів обмежень, – попередив виконавчий директор пивоварні Camerons Кріс Солі.

Але, як заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон, поки немає ніяких даних, що вимагають змінити терміни відкриття, однак поки приймати рішення занадто рано. Крім того, в Англії не планується знімати обмежувальні заходи в різні терміни в різних районах, як в Шотландії: відновлення роботи закладів відбудеться одночасно. І, нарешті, уряд вирішив відмовитися від ідеї «вакцинних паспортів» для відвідування барів і заходів.