9 тез про культуру пивоваріння та експеримент Юрія Заставного

15 Травня 2018

Думка
Ідейний натхненник Театру пива “Правда” поділився своїми думками та спостереженнями з приводу культури пивоваріння в Україні і ствіті, а також розповів про свій експеримент з підвищення рівня продажів. Про все це він говорив під час лекції на Craft Beer & Vinyl Music Festival у Львові, повідомляє офіційний сайт “Правди”.

1. Україна є культурно та ботанічно дуже різноманітною: з пустелями, лісами, степами, високою поясністю – дуже багато кліматичних умов є завдяки великій території. Навколо нас практично кожної пори року є щось, що ми можемо використовувати в наших творіннях. Тому ми можемо і повинні використовувати всю цю ботанічну різноманітність, яка є навколо нас – в продуктах нашої кухні та в пивоварінні.

2. Люди творять цілу галузь крафтового пивоваріння практично з нуля, або й з мінуса.

3. Легко нам себе тішити тут, на крафтовому і вініловому фестивалі, що ми однодумці. Але якщо подивитись навколо, то 99,9 % людей живе тим, що для нас уже давно пройдений етап. Тому нам, присутнім тут, дуже важливо виходити “в маси”. В тому і є наша місія, якщо вже ви щось знаєте, іти і цим знанням ділитися.

4. Пиво в світі рятувало цілі країни від епідемій, служило нутрієнтом для багатьох, методом розслабитись після важкого дня. Служило навіть методом відточування якихось технологій в церквах, на фермах. Так само як сир, вино та хліб, пиво – було тим на чому відточувались технології.

5. Взаємовідносини пива з технологіями – це так само дуже цікаво. Наприклад, одна з причин, яка вбила фермерське пивоваріння в Бельгії – це мережа доріг і розвиток супермаркетів. Людям дешевше і ближче було під’їхати на своїй машині до супермаркету по новій дорозі і мати спокій. А технологія холодильного обладнання дозволила пиву подорожувати.

6. Пиво – багато в чому унікальний, високотехнологічний стерильний продукт, який може і повинен відображати те що є довкола нас. Відображати наше походження та гордість за те, де ми живемо.

7. Крафтове пиво – це все-таки самоповага. Людина дивиться не тільки на ціну, а на те що я за цю ціну можу отримати для свого тіла, для свого організму. І це вже самоповага.

8. Ми, насправді, знаходимось в фазі розвитку всього цього бізнесу, яка ставить дуже багато питань і не дає відповідей. Але відповіді ми можемо формувати. Ми можемо бути шейкерами нашого майбутнього.

9. Якщо знання до Вас прийшло, діліться цим знанням, продирайтесь через сумніви, скептицизм, через неясність, відповідайте на запитання, ну і, звичайно, варіть чисте пиво.

Експеримент

– Мої партнери по Правді є – Холдинг емоцій «!FEST», які мають більше 20 ресторанів у Львові. Пиво Правда є практично в усіх ресторанах, але є також інше пиво. Ми провели невеликий експеримент за 6 тижнів. Для мене це дуже надихаючий кейс, – ділиться Юрій. – Коли “Правда” просто продавала в мережі «!FEST», ми могли давати 35% від всього пива в мережі. А щоб зрозуміти контекст – ми продавали пиво, яке на вході, якщо все врахувати є майже в 4 рази дорожче ніж “вхідний” масовий продукт. Тоді ми пішли говорити з барменами та офіціантами. Ми не підкуповували їх, ніхто нікому не платив грошей, бонусів. А зробили все освітньою роботою з офіціантами, менеджерами: ми приводили їх на виробництво, розказували про продукт, давали все пробувати. І так, за 6 тижнів наша частка виросла з 30-35% до 60-65% відсотків. Зараз вона сягає 60%. Це надихає.