Асоціація «Незалежні броварні України» і проєкт Beer Technologies: рухаємося далі!..

01 Жовтня 2020

Незалежні броварні України
Засновники Асоціації домовилися про подальші кроки з лобіювання інтересів пивоварів. На недавньому IX Форумі пивоварів і рестораторів перед пивною громадою виступили представники новоствореної Асоціації «Незалежні броварні України» Юрій Заставний (Театр пива «Правда», м. Львів) і Дмитро Некрасов (FDB, м. Дніпро). Невелика за часом дискусія, яка виникла на Форумі, продемонструвала значний інтерес пивоварів до самого факту створення об’єднання пивоварів і до його подальшої діяльності. Адже відомо, що світова практика подібних професійних організацій довела їхню ефективність не лише в справі захисту прав членів асоціації, але й для подальшого розвитку галузі в цілому: від модернізації виробництв до налагодження систем продажів і виховання у загалу культури споживання напою.

У Львові, в рамках Craft Beer&Vinyl Music Fest 2020, засновники Асоціації «Незалежні броварні України» Юрій Заставний, Олександр Шаталов («Ципа», Закарпаття), Дмитро Некрасов, Тарас Фалик («Кумпель груп», м.Львів), Василь Микулин (Varvar, м.Київ) та група власників і керівників інших українських броварень обговорили подальші кроки для розвитку новоствореної організації.

Як уже повідомлялося, поштовхом для створення Асоціації стало недолуге законодавство країни, яке впровадило для всіх пивоварень півмільйонну ліцензію і непомірне акцизне навантаження з розрахунку на літр пива. І хоча пару років тому було встановлено певне обмеження, і середні та малі пивоварні з обсягом виробництва менше 200 тис. гектолітрів на рік звільнили від сплати ліцензії, – несправедливість все ж має місце.

У рамках сьогоднішньої дискусії ми обговорили нагальні питання, з-поміж яких найважливішим є юридичний захист пивоварень України. Найбільше дошкуляють постійні податкові перевірки. Так, представники ДПС аж надто часто приїжджають на броварні і влаштовують безпідставні перевірки, і тут радше постає бажання корупції, можливості щось отримати, аніж розібратися в тому, що відбувається насправді. Ми знаємо, які стандарти існують у світі, в Європі щодо діяльності малого бізнесу і крафтових броварень зокрема, і готові відстоювати їх перед законотворцями, перед державою.

Дмитро Некрасов наголошує:

Ми вирішили, що самі розробимо власну стратегію розвитку, яку і запропонуємо державі. Тому що ми хочемо бути чесними виробниками у чесній державі.

За словами засновників Асоціації, «Незалежні броварні України» повинні стати тим інструментом, який допоможе вирішити актуальні проблеми пивоварної галузі країни. Від питань, які сорти варити, як збалансувати креатив, з одного боку, та заробляння грошей класикою, з іншого, до того, яким чином продавати власну продукцію, як знайти канали реалізації, як презентувати власне пиво для споживача та ін.

Які подальші кроки були визначені у Львові? Організатори планують  найближчим часом провести загальні збори пивоварів України і розпочати прийом членів Асоціації. За словами Олександра Шаталова, ніяких особливих обмежень щодо членства не буде, крім одного – пивоварня повинна бути незалежною від крупного капіталу, варити саме крафтове пиво. Потім у складі Асоціації сформують фокус-групи, члени яких візьмуть на себе ті чи інші напрямки роботи: лобіювання інтересів пивоварень у владних структурах, технологічне вдосконалення пивоварної галузі, популяризацію крафтового пива і виховання культури споживання пива і т.д. Окрема тема – вихід українського продукту на зарубіжні ринки, і участь Асоціації в міжнародних виставках, дегустаційних конкурсах і фестивалях.

Нині важливо правильно організувати роботу правління Асоціації, – говорить Олександр Шаталов. – Тобто, продумати канали фінансування (це будуть членські внески), організувати роботу офісу й налагодити стабільну роботу структури, яка повноцінно працюватиме щодня й вирішуватиме всі питання, що виникають.

Кожен, хто поділяє ідею та цінності асоціації, може з легкістю долучитися до організації, кажуть засновники. «Незалежні броварні України» – це, насамперед, об’єднання людей, які разом відстоюють спільні інтереси ведення бізнесу. Тож усі, хто на законній підставі  володіє незалежними броварнями, фактично зможуть вважати себе членами асоціації.

Приємно відзначити, що асоційованим членом майбутньої впливової громадської організації уже став проєкт Beer Technologies медіа-групи «Технології та Інновації». Ще в 2016 році саме видавничий проєкт зібрав на Першому Форумі пивоварів і рестораторів усю крафтову спільноту країни, і згодом, на наступних восьми форумах, активно працював задля розвитку крафтового пивоваріння України. А тепер Асоціація «Незалежні броварні України», і це підтвердили її засновники, надає свою підтримку проєкту Beer Technologies і пропонує працювати разом задля подальшого руху вперед!.. Потужні інформаційні ресурси медіа-проєкту цьому активно сприятимуть, а це – незалежний друкований журнал Beer Technologies&Innovations, сайт beertechdrinks.com, відео-канал на YouTube Beer Technologies journal, щорічний Дегустаційний конкурс East European Beer Award і щорічні Форуми пивоварів і рестораторів.

Як уточнили Олександр Шаталов і Дмитро Некрасов, – якщо все піде за планом, то за кілька тижнів усі юридичні моменти щодо створення асоціації будуть вирішені. Тоді й плануватимуть чергове зібрання представників пивоварень.