Асоціація «Незалежні броварні України»: виробники пива, вина, сидрів не повинні платити за право продавати власну продукцію

13 Липня 2020

Регулювання пивної галузі
Як повідомлялось раніше, Асоціація «Незалежні броварні України» обговорила ліцензування оптової торгівлі із Заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Тоді члени асоціації запропонували розглянути та запровадити: перші кроки на період 2020-2021 року, спрямовані на оперативну допомогу малим броварням під час економічної кризи й  стратегічні кроки для сталого розвитку малих броварень, починаючи з 2022 року. Нині у Мінекономіки  працюють над законопроєктом, що стосується регулювання пивної галузі.

У рамках цього законопроєкту, пивоварні, які виробляють менше 2 млн літрів пива на рік мають бути звільнені від акцизу на виробництво, який зараз складає 2 грн 78 коп за літр. Наприклад, пивоварня, яка виготовляє мільйон літрів, може заощадити майже три мільйони виробничого податку на рік. Це дуже важливо, оскільки, по-перше, демонструє підтримку малим пивоварам і, по-друге визначає, що виробництво, яке випускає до 2 млн літрів пива – це все ще мала пивоварня. Раніше в законодавстві непряме  визначення «мала пивоварня» трактувалось як броварня, яка випускає 300 тисяч літрів на рік. Зараз цей поріг збільшиться у шість разів. До слова, в Європі мала пивоварня – виробництво, що випускає до 10 млн літрів на рік, – розповідає член ради директорів асоціації «Незалежні броварні України» Юрій Заставний.

Члени асоціації «Незалежні броварні України» активно комунікують з депутатами органів державної влади, Кабінетом міністрів України щодо скасування ліцензії на оптову торгівлю для виробників, які мають ліцензії на виробництва пива в Україні.

Я не впевнений, що органи державної влади підтримають скасування ліцензії на  оптову торгівлю для пивоварень, але послаблення акцизу – це вже відчутний крок, щоб продовжувати працювати, – додає Юрій Заставний.

На думку членів Асоціації «Незалежні броварні України», за умови реалізації зазначених ініціатив бюджет України отримує додаткові надходження від збільшення та детінізації виробництва пива на малих броварнх, за рахунок податків на прибуток та на додану вартість. Також це сприятиме збільшенню кількості високоякісних, високотехнологічних робочих місць в Україні. Створення рівних умов з малими виробниками пива європейських країн дозволить у перспективі посилити експортні позиції українських виробників пива.

Інформаційну підтримку «Незалежним броварням України» на постійній основі надає медіа-група «Технології та Інновації»: професійний журнал Beer.Technologies і сайт beertechdrinks.com, відео-канал Beer
Technologies journal
сторінки і групи в соцмережах.