Чистий смак: принципи виробництва, що принесли «Уманьпиво» срібло категорії Flavor beer
18 Листопада 2019
Відзначимо, «Уманьпиво» – сімейна броварня, яка була заснована ще в 1878 році в місті Умань на Черкащині. В асортименті компанії: натуральне пиво ТМ Waissburg, ТМ СВОЄ, відомі бренди «Жигулівське з Умані», «Пшеничне» світле, «2002-Медове», сидри із натурального соку «Golden» та лимонад. Влітку 2019 року уманські технологи випустили на ринок натуральний, нефільтрований квас живого бродіння, виготовлений за оновленим рецептом з житнього солоду, води, цукру та спеціальної раси дріжджів.
Тож розберемося в секретах успіху переможного пива Waissburg Blanche!
Склад: солод ячмінний світлий (типу Pilsner) та понад 50% солоду пшеничного, хміль гіркий й тонко-ароматичний вітчизняних та іноземних виробників, дріжджі пивоварні, вода з артезіанських свердловин. Під час варіння додаються зерна коріандру та цедра апельсину.
Основні параметри: вміст спирту – 4,7%; EBC (середнє значення гіркоти в пиві) – 12-16; вміст сухих речовин у початковому суслі – 11,5%.
Waissburg Blanche – нефільтроване пшеничне світле пиво верхового бродіння молочно-жовтого кольору, що має складний і багатий аромат солоду та спецій в поєднанні з нотками фруктів. Смак злегка солодкуватий, пряно-солодовий з пікантним акцентом апельсину та коріандру.
– Завдяки тісній співпраці уманських пивоварів та німецьких технологів вдалося створити пиво преміум-класу Waissburg Blanche. «Уманьпиво» виготовляє пиво відповідно до німецького закону «Про чистоту пива», згідно з яким справжнє пиво складається лише з трьох складників: вода, солод та хміль, – розповідає пивовар заводу Станіслав ОМЕЛЬЧУК.
Співпраця з німецькими експертами пивоваріння продовжується й надалі, тож варто очікувати ще більше виточених і цікавих сортів в лінійці пивоварні. Так на початку жовтня до уманської броварні, та взагалі вперше в Україну, приїздив гуру світового пивоваріння, професор Баварської академії пивоваріння Doemens доктор Герріт Блюмельхубер. Професор Блюмельхубер попередньо оглянув усі підрозділи уманської броварні та провів професійну дегустацію, оцінив виробничий цикл, послідовність процесів та додержання всіх стандартів виробництва натурального пива.
– За якістю та стандартами виробництва це пиво не поступається продукції німецьких пивоварів. Звісно, воно дещо відрізняється за смаком, оскільки всі виробники у першу чергу орієнтуються на уподобання своїх споживачів, а українці полюбляють більш м’яке пиво, з присмаком солоду, на відміну від німецьких любителів пива, які віддають перевагу гіркому присмаку хмелю. Але це питання рецептури конкретних сортів. Що стосується відбору інгредієнтів, технології варіння та зброджування, на мою думку тут виробляють справжнє європейське пиво, – поділився враженнями др. БЛЮМЕЛЬХУБЕР. Професор також вважає, що український пивний ринок має великий потенціал для розвитку.
За результатами цієї співпраці підприємство визначить пріоритети відносно проведення технічного переоснащення та залучення інновацій у виробничий процес на найближчі роки.