Craft Beer & Vinyl Music Festival 2019: чим дивують пивовари у новому сезоні
07 Травня 2019
Передував фестивалю «професійний день», який провели для власників кнайп, пабів, магазинів, та для всіх, хто цікавиться темою виробництва, збуту, культурою споживання крафтового пива. Власним досвідом і поглядами ділилися Юрій ЗАВТАВНИЙ («Театр пива «Правда»), Бернар ЛЕБУК, (пивоварня «Brasserie de la Senne»), Роман Валович («Крафт Інновейшн»), В’ячеслав КРИВЕНЦОВ («ДойчХоф»), Юрко НАЗАРУК та Дмитро ГЕРАСІМОВ (Холдинг емоцій «!FEST»), Наталя КАЛІНІНА (Fozzy Group), Артем ЯЦЕНКО (піцерія «Тісто»), Андрій ХОМЯКОВ (Good Wine), Дмитро ЗАЛЕВСЬКИЙ («Крани Підзамче»). Про що говорили експерти та які поради надали, дізнавайтеся у детальній статті наступного номеру журналу BEER Technologies.
3 травня вже розпочалася гаряча фестивальна програма, наповнена не тільки крафтовим пивом, а й музикою, вінілами, мистецькими виставками, дитячими та дорослими розвагами, ярмарком крафту і… всього не перелічити, повірте на слово, було захоплююче, галасно та дружньо!
Наливали на Craft Beer & Vinyl Music Festival 2019 пивоварні та ресторани-пивоварні з усієї країни: «Театр пива «Правда», Red Cat Brewery, Rock Dog Brewery, Solodok, Звір Beer, Ципа, MOVA brewing co., Дідько, Магазин крафтового пива «RodbraU», SDbrewery, Altbier Brewery, Underwood Brewery, First Dnipro Brewery, Philosopher, IIIO Brewery, Ten Men brewery, Castlehill Brewery, Syndicate, Varvar brewery, «Кумпель», «Бургомістр», «КАНТ», «Галицький Бровар», Volta brewery, Rogatka Brewery, «Волинський Бровар», «Катран», «Броварня Ягер», «DiD brewery», Copper Head. Beer Workshop, «Лембергер», Hoppy Hog Family Brewery, BeerHouse, «Сталева гора», Rebrew, «Любарт», Father’s Brewery, ГРК «Едем», Andersen craft beer, Purh Brewery, Brew Bar, GREEN ELF Brewery, «Хмільний Лев», Berryland LLC, MATEICH Craft Beer, Pivarium, Forest, Шалє, «Hotts», «Човен», «Три Слона», Baba Jaga, Good Brewery, «Мольфар», Роял Фрут Гарден TM Zlatobeer, Gremlin Brew.
Спробувати всі сорти, якими пригощали пивоварні у Львові, тим більше, про всі розказати – нетривіальне завдання, однією статтею не обійдеться. Пивовари привезли з собою як традиційні стилі, так і експерименти. 9 сортів представила «Правда», серед них, звісно, зварений спеціально до фесту «Пілснер», традиційний німецький з солодовим смаком та приємною гірчинкою. Легкий, питкий і дуже світлий ель LV-100 з використанням хмелів з німецьким, японським, американським і австралійським корінням. Суперохмелений сезон – спільна варка з екс-головним пивоваром «Правди» Cory McGuinness.
Київський ресторан-пивоварня Pivarium пригощав 5 сортами, розповідає менеджер з розвитку бізнесу Вікторія ПЕР`ЄВА:
– Привезли сорти на різних смак, наприклад, грейпфрутовий IPA, зварений у колаборації з Віктором Ващуком, шоколадний Портер, Golden Ale. Є з гірчинкою, солодке, світле, темне. Ми вже рік працюємо над новою лінійкою сортів. Залишили базові: два класичні сорти «Преміум» та «Медове», які варилися з відкриття ресторану. Чотири сорти постійно змінюємо. Вже сформували лінійку на кожен смак, в різних стилях. Намагаємося виводити наше пиво за межі ресторану – в магазини, інші бари та ресторани. Об’єми виробництва дозволяють це робити. Ми вже більше року працюємо з «Пивною Лавкою», мережею «Літра». Ще один новий напрям – колаборації. Скоро презентуємо наступну, яку варили з Євгенієм Біліченко («Дідько»). Також прагнемо отримати досвід варки чеського лагера декокційним способом разом із чеськими пивоварами.
Цікавою в технологічному плані була локація харків’ян Red Cat Brewery. Спеціально для фестивалів пивоварня придбала гарні чеські охолоджувачі, експеримент з якими і провела на Craft Beer & Vinyl Music Festival. Охолоджувачі розвернули «обличчям» до гостей, щоб вони могли самі собі наливати пиво. Такий інтерактив дуже сподобався людям, ділиться пивовар Сергій РАДЧЕНКО:
– Ми пригощали 8 різними сортами, деякі з них притримали спеціально для львівського та київського фестивалів – Імперський Стаут з піврічною витримкою, і, можливо, перший в Україні виморожений double IPA. З постійних сортів привезли «Dublin» – переможець East European Beer Award 2018 в категорії Портер/Стаут.
Бердянська пивоварня «Катран» спеціально для фестивалю зварила світлий класичний Pilsner Bohemian в чеському стилі, на основі чеських дріжджів і хмелю. За рік з моменту свого відкриття пивовари вже встигли наварити 9 сортів, з яких привезли у Львів Red Ale з ароматом смородини, малини та вишні, Golden Ale з нотами фруктів, солоду і прянощів, American Pale Ale.
Дивувала тропічним стаутом з маракуєю, сливовим елем з прянощами на винних дріжджах, міцним елем з лавандою та медом родинна пивоварня з Одеси Hoppy Hog Family Brewery.
Долучилася до львівського фестивалю знана брюссельська пивоварня Brasserie de la Senne. Пригощали Zinnebir, Taras Boulba, Jambe-de-Bois, Stouterik, Brusseleir, Bruxellensis, Crianza, Imperial Donkey, Narrenvat, Brussels Calling. Пиво з різних країн представили імпортери: BeerFreak.org., Крафтгараж – Craft Beer Import & Distribution Ukraine, Сільпо Фуд, GoodWine, Craft&Variety.
Приймали на фесті і домашніх пивоварів: DOMBrewery, AleCrafty, O2xygen, Boy&ko, Bolek i Lolek, Efir Brewery, NoeN, «Гамір», Роман Кот, Олег Бойко.
Традиційно хедлайнери Craft Beer & Vinyl Music Festival – «Театр пива «Правда» оголошують стиль пива, в якому пропонують колегам позмагатися в майстерності. Стилем весняного фесту став пілснер.
– Насправді, це не було змагання. Ми не бачили потреби проводити ще один конкурс, адже вони вже є: міжнародний ряд конкурсів, в яких все більше українських пивоварів беруть участь, а також East European Beer Award в Україні. Наш заклик зварити пілснер для фестивалю мав бути приводом, щоб зацікавлені пивовари, які хочуть поговорити між собою технологічно, могли навколо чогось зібратися. Кожного разу темою стає або свіжий хміль, або українська сировина, або в даний момент пілснер, який багато в чому надав форми сучасному пиву, – пояснює Юрій ЗАСТАВНИЙ, співзасновник «Театру пива «Правда». – Обрали саме пілснер, щоб боротися з тим поняттям, яке ми жартома називаємо «стильовим нацизмом»: дехто вважає якісь стилі більш крафтовим, якісь менш. Щороку більше людей бере в цьому участь, це абсолютно добровільна річ. Пілснер зварили Бердянськ, Рівне, Київ, Дніпро, Львів, Івано-Франківськ, Рахівщина. Практично половина пілснерів, зварених до фестивалю, були дуже достойні, в іншій половині були якісь помарки. Але абсолютно критичних зразків не було. Рівень пива, яке приходить на наше запрошення, щороку зростає на 30-40%!
Тема «Made pilsner great again» об’єднала більше 10 пивоварень-учасниць. В якому саме стилі варити пілснер, пивовари обирали самі. Наприклад, «Правда» зварила в німецькому, «Кант» – чеському, FDB – в американському.
– «Виклик» зварити хороший пілснер прийняли. Ми його зварили і нам здається, що непогано, людям буде приємно спробувати! Зварити хороший пілснер – складно. Він вимагає точності. У тому, що чехи варять особливі пілснер і лагер, наша команда мала нагоду переконатися на конкурсі «Zlatá pivní pečeť». З ними важко змагатися, але ми будемо пробувати, будемо наближуватися до ідеалу, – коментує Юро ГАФІЯК, головний пивовар Гуцульської крафтовой броварні «Ципа». – Також презентуємо сьогодні новинки: пиво, зварене зі свіжою полуницею, і «Берлінер» з чабрецем та імбиром. Смільчакам пропонуємо спробувати продовження охмеленої лінійки, до якої увійшли «Ципа -100» і «Ципа-220», – «Ципа-380»! IBU зашкалює, пиво сильно охмелене, але м’яке, гіркота відчувається в кінці.
Достойним поєднанням для найрізноманітніших сортів пива стали смаколики від вуличної їжі: бургери, ребра, чебуреки, устриці та фалафелі, солодке та морозиво.
Але не фуд-пейрингом єдиним! Крім насолоди та позитивних емоцій, на фестивалі можна було отримати практичний досвід. Майстер-клас для домашніх пивоварів провів Szymon Urb, пивовар Brasserie de la Senne.