Ілля Година, «ПЗДК»: Пиво – не просто бізнес, це свобода та ейфорія

10 Серпня 2021

Крафт по-українськи
На карті крафтового пивоваріння України постійно з’являються нові прогресивні пивовари, які розвивають галузь навіть у маловідомих невеликих містечках. До таких ентузіастів належить і Ілля ГОДИНА – крафтовий пивовар із селища Квасилів, що на Рівненщині. Ілля Година – пивовар-контрактник. Його крафтова діяльність розпочалася 2017 року. Пивоваріння для нього – робота в кайф і справжня свобода. Про контрактні варки, унікальні сорти пива і роль Untappd в українському пивоварінні з пивоваром спілкувалися журналісти професійного видання Beer.Technologies&Innovations.

Beer. T.I.: Ілле, розкажи про свою пивну історію та ідею свого бренду, адже його можна трактувати неоднозначно.

Ілля Година: Спочатку я працював у ресторанній сфері і навіть став топовим офіціантом. Коли я вже от-
римав достатньо знань і практики у ресторанному бізнесі, то шукав, куди ж ще кинути своє око. Саме тоді
мій друг і запропонував мені очолити Father’s brewery. Звідти і розпочалася моя пивна історія. Згодом ми стали працювати з пивоварнею «Дідько».

Назва мого бренду – «ПЗДК». Він має три обличчя. Перше обличчя – жартівливе та провокативне, адже
саме це зараз люблять люди. Якщо ж перекласти абрувіатуру Priceless Zealot Drink Kind, то вийде «безцінний фанатичний напій». Це друге обличчя бренду. Українською мовою абревіатура означає «пиво, закуски, душевна компанія». Це третя іпостась бренду, у яку вкладений найширший зміст. Я готуюся відкривати власні магазини для збуту своєї продукції. Вони будуть мати назву «Пиво, закуски, душевна компанія», де я пропонуватиму споживачам власне пиво і закуски, наприклад, найкращі ребра.

Beer. T.I.: Розкажи про свої перші варки?

І.Г.: Своє перше пиво я назвав «Прівєт», у суржиковій формі. Воно було максимально примітивним пиво,
етикетку якого намалювали вручну. Це дуже просте пиво Session ІРА, низькоалкогольне, в міру гірке, освіжаюче й ароматне. Канонічна база – світлий і пшеничний солоди, вівсянка, американський хміль. Пиво нагадувало вітання. Цей сорт розійшовся ще до розливу в кеги. Друге пиво називалося Free the Nipple («Свобода соскам»).

Читайте також: Розширюючи кордони: як українському пиву завоювати ринок іншої країни та не потрапити в халепу

Beer. T.I.: А яке найцікавіше, найсміливіше пиво, якого ще не було раніше або яке тільки з’являється?

І.Г.: Звісно ж, це Free the Nipple («Свобода соскам») – своєрідний маніфест на підтримку жінок із раком гру-
дей. Це пиво було зварене до 13 жовтня, саме тоді відзначають День без бюстгальтера, покликаний привернути увагу суспільства до проблем поширення раку грудей. До того ж я гетеросексуал і не просто пе-
реймаюся проблемами жінок, а й підтримую і поважаю їх. Коли я його варив вперше, за стилем це був Double milk stout. Цей сорт також був проданий ще до розливу. Цього року зварю Imperial Milk Stout. У цьому пиві хочу досягти 10% алкоголю і зробити його десертним. У майбутньому, коли буду мати більше прибутку від свого бізнесу, я хотів би зайнятися благодійністю в цьому напрямку.

Beer. T.I.: Є різні сорти пив і, відповідно, різна сировина – українська й імпортна. З якою краще працювати?

І.Г.: Поки що я не використовував у своєму пиві української сировини. Насправді, це гостре питання,
яке я неодноразово порушував у колі друзів-пивоварів. Ми дійшли висновку, що в Україні можливе відродження виробництва високоякісної сировини, але для цього має бути інвестор, який вкладе гроші на довгострокову перспективу. Але, однозначно, що для українського пива потрібна й українська сировина.

Про особливості роботи контрактним пивоваром, співпрцю з із «Дідько brewery» і Untappd чиайте в журналі Beer. Technologies&Innovations  №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!

Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!

Журнал «Beer Technologies» за 2021 р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр. – за 800 грн!

АКЦІЯ діє до 1.09.2021 року.

Анна Ільчук, тел.: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net