Інвестиції в новий пивзавод MOVA у Дніпрі склали близько мільйона доларів

18 Березня 2019

Розвиток
Наприкінці минулого року стало відомо, що молода, але вже успішна, пивоварня з Дніпра MOVA будує власний пивзавод. Наразі ж пивовари роблять контрактні варки, який на їхньому рахунку вже близько 300 трошки більше ніж за рік. Про це засновники бренду MOVA Борис та Олег Гільдіни з Богданом Точкою розповіли в інтерв`ю craftbeer.co під час візиту до Львова.

Амбітні пивовари розпочали свою діяльність не з домашніх варок, а відразу з контрактної на Varvar. Не нехтували й навчанням: пройшли всі наявні в країні курси та школи пивоваріння. Пиво MOVA, що вже входить у ТОП пабів в різних куточках України, вариться за контрактом та розливається в кеги в Києві, у пляшки – в Запоріжжі. Засновники бренду кажуть, що весь рік працюють в мінус. Витрати на варку літра пива (при контракті) коштує 15-17 гривень, додайте до цього вартість інгредієнтів.

Паралельно у Дніпрі будується сучасний і потужний завод з баром, дегустаційним залом та вуличним майданчиком.

– Приміщення вже є, зараз будуємо. Обираємо обладнання, провели тендер. Маємо декілька варіантів, зокрема ZIP Technologies і є ще одна компанія в Чехії. Були ще італійці Spadoni. Хочемо відкритись взимку, – розповідає Богдан Точка. – Це буде 2-тонний варочний котел, а також 10 ЦКТ і 4 форфаси. Двохтонний варочник дає потужність десь 300 тонн. Це для нас дуже багато. Але брати менший – на одну тонну – це вже економічно не так ефективно.

Наразі MOVA представлена двома лінійками: основною та експериментальною. Тут вже визначились з основною спрямованістю за стилями – Англія.

– Основною лінійкою ми продовжимо рухатись в бік Англії. Це основний акцент нашої пивоварні. Є пивоварні, які варять різні сорти, але чується стиль Бельгії, є такі, де є Німеччина. MOVA – це скоріш Англія, – діляться пивовари.

Що цікаво, дніпровці приділили увагу й брендовим кофтам. Їх концепт на замовлення створила й реалізувала дизайнер з Дніпра. В закупці кожна вийшла вартістю по 3800 грн. Невдовзі шанувальники бренду зможуть придбати й собі таку: у великому ател`є запустять фабричне виробництво, відповідно ціна одягу буде значно нижчою.