«Карабас-Барабас» – паб, якому в Луцьку немає аналогів

04 Березня 2019

Незвичний концепт
Майже шість років тому в Луцьку з‘явилося дуже модне місце – єдина в місті крафтова пивоварня «Карабас-Барабас», де вперше почали варити авторське нефільтроване пиво в присутності клієнтів. Цей заклад заснували два брати, Валентин та Володимир Романюки, які добре розуміють, що мають історичний шанс влюбити в своє живе пиво всю Волинь.

Спочатку інвестори хотіли відкрити на місці «Карабасу-Барабасу» нічний диско-клуб. Проте аналіз локації – розміщення закладу в підвальному приміщенні торгового центру поруч з університетом, майже відсутність парковки та зручне сполучення громадським транспортом, – підказали інше рішення.  Інтригуюча ж назва клубу-пивоварні «Карабас- Барабас» вона з’явилася завдяки назві торгового центру, в якому знаходиться заклад – ТЦ «Буратіно», колись тут було однойменне кафе.

– Сам по собі Карабас-Барабас – персонаж солідний, пафосний, до пивного закладу дуже підходить. Тому ми й створили клуб у стилі цього героя, – пояснює Валентин Романюк, директор пивоварні. – Над  оформленням приміщень «Карабаса-Барабаса» працювали   художники з Ялтинської кіностудії, які в свій час створили чимало відомих радянських фільмів. Спочатку ми зробили ставку на заклад (у нас щотижня відбуваються живі концерти, різні акції та дискотеки), але після участі у першому Форумі пивоварів і рестораторів, організованому видавничим проектом «Технології та Інновації», взяли курс на пивоваріння. На Форумі ми почерпнули дуже багато інформації і натхнення, пройнялися настроєм прогресивних пивоварів і зрозуміли, що хочемо донести до людей пивну культуру у всій її різноманітності. І ось вже кілька років, як наш клуб перетворився в пивоварню з якісними сортами пива.

В луцькій броварні варять «ремісниче» пиво. Тут роблять ставку на традиційні рецепти, однак експериментують з інгредієнтами заради нових, неповторних смаків.

– Люди хочуть спробувати таке пиво, яке відкрило би їм щось у цьому світі, – пояснює Інна Юрковська, технолог-пивовар з 30-річним стажем. – Зараз ми працюємо над розвитком власних сортів напою. В нашій броварні традиційно на крані – шість видів пива ТМ «Карабас Барабас». П’ять із них – це наш постійний продукт: світле, темне, медове, Amber Lager, «Душа Карабаса» чорне спеціальне. Ще є Бельгійське Пшеничне – унікальне трьохсолодове пиво власного виробництва, з легкими фруктовими нотками, з додаванням грейфруту. А шостий вид пива щомісяця змінюється, аби дати можливість гостям розширювати діапазон смаків.

Безперечний фаворит закладу – «Душа Карабаса». Цей сорт пива, зварений за чеською технологією, подобається дуже багатьом відвідувачам. Спосіб його варіння привіз із Чехії пивовар закладу Олександр Томашевський. Особливо це пиво смакує гостям з Німеччини та Чехії.

В броварні встановлено обладнання компанії «SCHULZ», яке вдосконалили під власні потреби, наростили потужності.  Оскільки робочі процеси в таких броварнях не автоматизовані – то потребують постійного контролю. Як шуткує Інна Юрковська: «Краща автоматизація для пивовара – його совість. Щоб отримати гарний результат, з напоєм треба багато говорити, доглядати його, прислухаємося до нього – бо воно живе. Завдяки такому ставленню наше пиво й смакує по-особливому, душевно».

Докладніше про технологію виробництва пива в «Карабас-Барабас», про вибір сировини, деякі секрети найпопулярніших сортів, тему продажів та строків  придатності, розвиток культури споживання і новий проект – пивоварню-лабораторію – читайте в повній версії статті в новому випуску журналу «Пиво. Технології та Інновації», що вийде незабаром! Підписатися на видання можна тут.