Краще за шампанське: пиво Sour Brut Ale від Father's Brewery – срібний призер дегустаційного конкурсу EEBA 2019

23 Січня 2020

Пиво переможців
Не шампанським єдиним! Крафтові пивовари не втомлюються доводити, що існує й інше пиво. Сьогодні майстри створюють сорти, які стають вдалою альтернативою «традиційним» напоям для особливих подій – шампанське, віскі, тощо. Тож тепер на свята сміло відкорковуйте Sour Brut Ale від Father’s Brewery! Унікальний сорт, кислий та сухий, що має спільні риси із шампанським, завоював срібло Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award 2019 в категорії Sour Ale.

З рівненською Father’s Brewery проєкт Beer. Technolodgies&Innovations знайомий давно. Саме тут була зварена перша, і тому знакова, колабораційна варка Форуму пивоварів та рестораторів. Восени 2017 року зіркові пивовари з різних країн та міст України варили новий сорт – вершковий Стаут Father Stout Megacollab.

Відзначимо, Father – паб у британському стилі, із затишним інтер’єром, класичною пивною кухнею з акцентом на м’ясний гриль, фірмові ковбаски та закуски. Гордість ресторану – відкрита міні-пивоварня ZiP Technologies. Оснащена сенсорним екраном, усі процеси контролюються комп’ютером в автоматичному режимі. До слова, переможний сорт конкурсу EEBA 2019 зварений на тому ж обладнанні, що і колаб 2017 року.

Відкриваємо секрети переможного Sour Brut Ale

– Sour Brut Ale – це мій дебют у роботі з кислими елями, яким я повністю задоволений! Хотіли зварити щось кисле, сухе, типу шампанське, здивувати споживача пивом, не схожим на пиво в класичному уявленні. Ну і, звісно, з «вишневою» родзинкою. Це унікальне пиво для України, власне, я ще не бачив сухого Сауера, – коментує Тарас КОЛЯДЮК, пивовар Father’s Brewery.

Пиво Sour Brut Ale  – брют, сухе і кисле. У смаку присутня сухість, хмелева гіркота, смак вишні відчувається дуже добре. В ароматі делікатно відчуваються хмелі. Вишня додає такої лагідної кислинки, яку дають молочнокислі бактерії, насичений червоний колір. Цей Сауер хочеться не тільки пити, а й насолоджуватися красою пива в бокалі.

Характеристики сорту:
Початкова щільність – 14%
Алкоголь – 7,2%
Гіркота – 14 IBU

У складі: базовий світлий солод Weyermann, три види американських хмелів, зокрема, Cascade, Citra й один секретний, підготовлена вода, дріжджі Fermentis, вишня.

Свіжомороженої вишні без кісточки пивовари додали 100 кг на тонну, саме  на етапі доброджування, – тоді розкривається смак ягоди, зауважує Тарас. Якщо додавати вишню або будь-яку іншу ягоду чи фрукт на варку, то отримаємо компот. Перше враження складається, що Sour Brut Ale  не зовсім сухий, через те, що м’якуш вишні дає залишкову повноту смаку, але насправді пиво сухе, цукрів там вже немає.

– Цей конкурс важливий для пивоварів, вони бачать, наприклад, що їх пиво пролітає над одним зразком, і поступається другому зразку. Всі бачать оцінки, тож видно, над чим працювати. Отримавши цей досвід, я знаю, над якими нюансами треба працювати, щоб витягнути своє пиво на ще вищий рівень, – резюмує пивовар Тарас Колядюк.