Кращі 12 крафтових сортів 2018 року (імпорт та Україна)

17 Серпня 2018

Рейтинг пив сформований за матеріалами проекта “Любительські дегустації пива” з головним дегустатором Павло Гайдаржи, опублікований на сайті CraftBeer.co.ua. Рейтинг попередній, адже ще далеко до завершення року, та й багато цікавого нас очікує на East European Beer Award – 2018, що відбудеться 9-10 жовтня в Харкові!

1. 10 балів. Petrus Aged Pale, Brouwerij De Brabandere (ABV (міцність) 7,3%; IBU (гіркота) 24). “Пиво світового класу, шалено багатий і збалансований, шкода що в BJCP досі немає свого стилю для світлих фламандських сортів”.

2. 9,5 балів. Hay Day (сезон/фармхауз ель), Varvar (ABV 6,5%; IBU 25). Витриманий півроку в бочках після порту. Варварівський сорт підкорив дегустатора збалансованістю і легкістю. Бочка “гарно загладила прілість і скотоферму, додавши цікавих винних тонів і загальної різноманітності”.

3. 9,5 балів. Toro! Потрійний мутний IPA. Пивоварня Forbidden Root (Чікаго). (ABV 10%). Тричі насухо охмелений ель. У ньому тропіки і фрукти в ароматі, тропіки, фрукти у смаку і навіть коли в післясмаку поклонитись на сцену виходить гіркота, то все-одно тримає за руки солодкість тропіків і цитрусову кислинку.

4. 9,5 балів. Smore Money Smore Problems. Пивоварня Pipeworks (Чікаго) (ABV 10%). Імперський стаут зварений з корицею, зефірками маршмелоу, ванільними бобами, какао і з крекером.

5. 9,5 балів. Bolek i Lolek BlackCurrant Berliner Weisse (ABV 3,5%; IBU 8). Домашня пивоварня з Луцька. З нею, як і з дев’ятьма іншими домашніми пивоварами, можна було познайомитись під час фестивалю Craft&Vinyl у Львові. “Дуже чистий, до дідька гармонійний, фруктовий берлінер вайсе, я приємно здивований”, – відзначає дегустатор.

6. 9,5 балів. Aecht Schlenkerla Eiche. Німецька пивоварня Schlenkerla, яка спеціалізується на задимленому пиві. Раухбір (ABV 8%; IBU 40). Подейкують, що це пиво перебуває серед еліти підкопчених пив.

7. 9 балів. Sourvine. Varvar (ABV 7,3%; IBU 10). Третя ластівка з бочки варвара, також з-під порто. “Дуже хороший, з шикарним балансом, але, звісно, потрібно розуміти заздалегідь, що ти отримаєш. Не зовсім зрозуміла роль порто в цьому букеті, цікаво було б порівняти з витримкою в не “пост-алкогольній” бочці, проте це залишиться в мріях”.

І дегустатор порівнює його з лідером списку Petrus. Не зовсім дослівно десь так: якщо Варвар — то молодий, непосидючий, переповнений свіжістю юнак, перед яким ще все життя попереду зі своїми горизонтами, то Петрус — то такий вже сивий, міцний, умиротворений дідусь, який життя бачив.

8. 9 балів. Woodheart+Coconut. Американський стаут від київської Volta Brewery (ABV 7%; IBU 45). Ооо, я сам його куштував. Кокосу там додали добряче. Солодке і алкоголю мені не чулось. Дегустатор пише, що домішки трохи затоптали прояви витримки на трісці і добряче потіснили хміль. Але загалом вийшла гармонія і хороший баланс.

9. 9 балів. Brandy Barrel-Aged Imperial Pumpkin Ale. Пивоварня Lakefront (Мілуокі). (ABV 13,5%; IBU 20). Міцний, гарбузовий, витриманий в бочках, ель. На диво доволі легко п’ється.

10.  9 балів. Песиголовці. Double IPA. Правда (Львів). (ABV 10,5%; IBU 80). “Цікавий і збалансований сорт”. Але, каже дегустатор, надто “йде” в цитруси і таким чином пиву трошечки бракує пунктів до ідеалу.

11. 9 балів. Single Hop Porter. КАНТ (Рівне). (ABV 7,5%; IBU 30). Портер на єдиному хмелі HBC 472. За словами дегустатора, пиво на високому рівні. Цікавий і комплексний сорт, легко п’ється.

12. 9 балів. New School. IPA від Volta (ABV 7%; IBU 50). Ця пивоварня любить бавитись хмільними сортами. І їм не зле виходить. І цього разу вийшов “доволі пристойний IPA”.