На вагу золота: секрети переможного сорту категорії Red/Amber/Semi dark від «Ярмаркової броварні»

06 Листопада 2019

Пиво переможців
Темно-коричневий, з кремовою піною, манить солодовим ароматом з шоколадними й карамельними нотами та обіцяє горіхово-карамельну насолоду у роті. Це все про пиво «Ель Темний» від Ярмаркової броварні – володаря золота категорії Red/Amber/Semi dark конкурсу East European Beer Award-2019! І саме з опису цього сорту ми починаємо знакову рубрику «Пиво переможців», в якій розповімо про золотих, срібних та бронзових призерів кожної з 16 номінацій III Всеукраїнського Незалежного Дегустаційного конкурсу East European Beer Award. Саме так, розповімо про краще пиво України 2019 року!

Відзначимо, «Ярмаркова броварня» розташована в місті Лубни. Пиво тут варять на обладнанні Zip tehnologies. Встановлено тонний варочник моделі 2018 року, 14 ЦКТ, 4 форфаси, з яких подаватиметься пиво на крани фірмового закладу броварні, що будується над нею.

Минулого року пивоварня брала участь в конкурсі East European Beer Award, і серед поданих зразків був також сорт «Ель Темний», що посів 5 місце категорії. Непоганий результат став стимулом для пивоварів допрацювати рецепт та зробити пиво ще кращим. І це їм вдалося!

– В категорії Red/Amber/Semi dark цього року наш ель виборов 1 місце, що дуже приємно. Ми його допрацювали, витримали саме той час, що потрібно. Витримка робить щільні сорти тільки кращими. З’являються винні нотки, цікаві ноти фруктів і сухофруктів  за рахунок кількості та різноманітності солодів, – розповідають пивовари Павло БЕЗВЕСІЛЬНИЙ та Олексій РАДЧЕНКО.

Загальна характеристика стилю: Nothern English Brown Ale (Північно-Ангійський коричневий ель, нефільтрований, непастеризований) – це хмельове коричневе пиво з вираженим смаком, створене американськими домашніми пивоварами. Має спільні риси з американськими Пейл і Бурштиновим елями, хоча з більш вираженими карамелевими й шоколадними характеристиками, які зазвичай врівноважують хмільну гіркоту і фінал.

Характеристики сорту. Аромат: солодовий, злегка солодкий і насичений, який часто має шоколадні, карамельні, горіхові і/або підсмажені ноти. Запах хмелю помірний. Властивості темного солоду проявляються сильніше, ніж в інших коричневих елів, хоча і не досягають ступеня надто подібних до Портера. Солод і хміль збалансовані.

Смак: солодовий середній (відчутні карамелеві, підсмажені присмаки), із середньою гіркотою. Фінал від середнього до напівсухого забезпечує післясмак, в якому відчувається як солод, так і хміль. Смак хмелю помірний, має цитрусові властивості. Фруктові ефіри дуже слабкі.

Відчуття: повнота смаку від середньої. Дріжджі підсилюють сприйняття тіла. Карамельні сорти солоду надають присмак горіха та карамелі. Карбонізація середня.

А тепер найцікавіше – зазирнемо у рецепт переможного сорту «Ель темний» від «Ярмаркової броварні». У складі пива: підготовлена подвійним осмосом вода, світлий ячмінний і ретельно підібрані карамельні сорти солоду Weyermann (Німеччина), благородні сорти хмелю виробництва AGJoh. Bart & Sohn (Німеччина), сухі пивоварні дріжджі Fermentis (Франція).

Параметри:
Масова частка сухих речовин в початковому суслі: 15-17% OG
Вміст алкоголю: 5.5 – 5.7% ABV
Гіркота: 20 IBU

Секрету перемоги, як такого, пивовари не мають. Але наголошують, що рецепт розроблявся і удосконалювався протягом двох років! Тож наполеглива праця принесла «Ярмарковій броварні» золото, а споживачам – можливість насолоджуватися якісним й творчим пивом.