Одесит Станіслав Марченко отримав пивну освіту і відкрив свою пивоварню

20 Липня 2020

Пивна освіта
25 червня двадцять учнів четвертого курсу «Інноваційні тенології бродильних виробництв» стали пивоварами! Один з випускників, Станіслав Марченко, під час навчання запустив власну броварню. Як це відбувалось, читайте у матеріалі.

Кілька років тому на відпочинку з друзями Станіслав Марченко вирішив спробувати зварити власне пиво. Спочатку шукав приміщення, встановлював обладнання і навіть сам намагався опанувати пивну науку.

Років чотири тому сиділи з друзями на риболовлі, пили якесь пляшкове пиво з мас-маркету, тоді й подумали: а чому б і зварити власне смачне пиво. Я, як і чимало колег, не мав профільної освіти, а шлях пивовара розпочав із домашнього пивоваріння. Спочатку займався самоосвітою, а тоді вирішив повчитися у професійних пивоварів. Знайомий розповів про курси, на яких доступно навчають основам пивоварної майстерності, тому я вирішив спробувати, – розповідає випускник, пивовар Seven Beer.

За словами Станіслава, курси – це путівник пивовару-початківцю.

Розпочати власну справу завжди складно. От змоделюємо ситуацію:  придбали ви приміщення, встановили обладнання, а ще ж потрібно пройти атестацію. Тоді й  виникає питання: куди звернутись? На курсах доступно пояснюють і технології пивоваріння, і питання юридичного врегулювання.  От навіть у нас була окрема лекція, присвячена атестації пивоварень. Якщо університетська освіта прагне охопити максимум різних, відверто кажучи, не завжди корисних дисциплін, то курси зорієнтовані на виробничу складову.

Пивовар одразу практикував отримані знання на власній броварні.

Від процесу створення рецептури пива, бродіння напою аж до реєстрації власної пивоварні – все довелось пережити на власному досвіді, й ті знання, які я отримав під час навчання, дуже допомогли. Коли ми запускали пивоварню, то постійно контактували з учителями курсу. У телефонному режимі ми обговорювали  організаційні моменти, зокрема й питання юридичного захисту. Нині варильний порядок пивоварні Seven Beer – 500 л, тут варять 7-8 сортів пива, – ділиться Станіслав Марченко.

До слова, це вже четвертий курс інтенсив-стаціонару «Інноваційні технології бродильних технологій» на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Наші курси – це майданчик для обміну досвідом. Тут навчаються і люди, які лишень планують пов’язати власне життя з пивоварінням, і пивовари-початківці, й досвідчені майстри, які вже мають власні переможні сорти на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award. Цьогоріч курси розпочались першого березня. Якраз встигли завершити першу частину навчального процесу, дати учням домашнє завдання, а вже з 12 березня нас відправили на карантин. Навчання відновили у червні, коли  карантинні обмеження пом’якшили, а університет дозволив знову зібрати всіх, – ділиться Юлія Кириленко, викладачка курсу.

25 червня  учні успішно захистили рецепти власного пива й отримали свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації з курсу «Інноваційні технології бродильних виробництв» (спеціальність «майстер-пивовар).

За словами Юлії Кириленко, з року в рік формат курсів стає більш професійним.

Спочатку учнями були лише пивовари-початківці, а нині на курси приїжджають майстри з чималим досвідом. Цьогоріч навчались пивовари з броварні «Ципа», «Трубадур» та ін. Приємно, що упродовж карантину наші учні запустили дві пивоварні,  а ми 24/7 у телефонному режимі намагались допомагати з технологічними та юридичними аспектами.