Ручна робота: секрети переможних сортів Milkshake та Pilsner special від GOOD BREWERY
12 Листопада 2019
Відзначимо, міні-пивоварня GOOD BREWERY знаходиться в Івано-Франківську. Концепція, як для суто пивоварні, дуже цікава, вона являє собою відкриту платформу для діалогу. Починаючи з дизайну інтер’єру – великі вітрини, прозорість пивоварні, й закінчуючи процесом пивоваріння. Це завод відкритого типу, все за склом – з вулиці і з середини. Прямо тут розташоване і місце для діалогу та насолоди пивом – магазин. Пиво бренду вже продається у власній мережі – бір банка, представленій магазинами в Івано-Франківську та області, а також через дистрибуцію – в Києві, Тернополі, Львові.
Унікальності пиву надає ручна робота
Повертаємося до головного – пиво GOOD BREWERY варять на обладнанні, розрахованному на 700 л за варку. І це унікальне виробництво, адже здебільшого ручне, щоб максимально впливати на якість пива. Наприклад, затор відбувається методом додавання гарячої води, тобто немає парової сорочки із занадто, на думку броварів, високими температурами, які погано впливають на зерно. Відкрите бродіння відбувається в лагерних танках, чим теж мало хто сьогодні заморочується. Заокруглена форма танку забезпечує правильну циркуляцію дріжджів, а відкрита ємність – вивітрювання фенолів, відповідно, чистіший смак і аромат. На дозрівання пиво перекачується вже в інші ємності. Потужність міні-заводу на даний момент – 28 тонн на місяць.
Milkshake: баланс гіркоти та солодкості
GOOD BREWERY – досить молода пивоварня, що розпочала свою діяльність у 2018 році. Але стрімко увірвалася в ринок, продемонструвавши серйозність намірів та майстерність броварів перемогою категорії Flavor beer та бронзою категорії Pale lager special.
Золото Flavor beer зі значним відривом у балах від конкурентів завоював сорт Milkshake. Що це за пиво, та в чому його особливість, може розповісти тільки автор:
– Це баланс гіркоти та солодкості. Приємна гіркота у смаку досягається завдяки поєднанню американських хмелів. Додавання лактози створює щільний і солодкий післясмак, а велика кількість персиків залишає неповторний аромат, – ділиться пивовар Павло ЦЮПАК.
В рецепті переможного пива – солод ячмінний, хміль сортів Mozaik та Citra, дріжджі Fermentis US-05, м’яка вода, отримана шляхом п’ятиступеневого очищення.
Pilsner special: оригінальний підхід
Ще одна зірка в лінійці GOOD BREWERY – сорт Pilsner special, володар бронзової нагороди категорії Pale lager special.
Якщо Milkshake – це про експерименти, то Pilsner special – вже тяжіє до класики. Як характеризує сорт сам пивовар: «Пиво класичне, але підхід оригінальний. Перевершує неперевершене!»
Pilsner special заворожує золотистим кольором, вражає чоловічою гіркотою, підкорює чеським ароматом. Якщо говорити мовою цифр: щільність початкового сусла (OG)-14%, IBU-33, Alc-5%. У складі – солод ячмінний, хмелі Saaz, Citra та інших американських сортів, дріжджі рідкі низові, очищена вода.
– «Чех має бачити в бокалі великий купол піни, інакше він нервує» – говориться у прислів’ї. Було бажання досягти цього рівня, але ми його перевершили. Тому тепер в Чехію їхати не потрібно, бо є Pilsner special, – розкриває секрет успіху Павло Цюпак.