Пивний тур «Крафтовий шлях Львовом» – від історії пива до сучасних концепцій: музей, піцерія, ресторан-пивоварня й пивний магазин

08 Жовтня 2019

Крафтовий шлях Львовом
Пивний тур «Крафтовий шлях» – традиційна частина Форуму, яка кожного разу демонструє учасникам Форуму пивоварні, ресторани-броварні, заклади роздрібного продажу пива з середини, надихає на нові ідеї, надає практичні поради та знайомство з успішним досвідом колег. Це візити на виробництво, ознайомлення з обладнанням, технологією, концепціями, знайомство з власниками та пивоварами, дегустації пивного меню та страв, що з ним поєднуються. VII Форум пивоварів та рестораторів відбувся у Львові й запам’ятався цікавим, насиченим, інформативним та дуже смачним Пивним туром. Львівські локації «Крафтового шляху»: музей пива «Львіварня», піцерія «Тісто», пивний магазин мережі Beer Set, ресторан-пивоварня «Старгород»!

«Крафтовий шлях Львовом» розпочався незвично, з відвідання музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня». Це єдиний в Україні інтерактивний музей пива, й один з найсучасніших. 10 експозиційних залів, більше ніж 200 експонатів, які не ховаються за вітринами! Завдяки інтерактивним експонатам та напрочуд цікавої розповіді гіда кожен учасник туру зміг доторкнутися до історії пива та зазирнути в процес зародження пивоваріння у Львові. Це більше ніж музей: тут до всього можна торкатися, зі всім фотографуватися, що з радістю робили учасники екскурсії.

Далі маршрут вів до піцерії «Тісто», яка з моменту відкриття у 2018 році вже встигла пройти безліч випробовувань на шляху до смачної кухні та бездоганного сервісу! Тут свідомо «пожертвували» посадковими місцями задля того, щоб поставити у залі дров’яну піч. Головною фішкою закладу є крафт, як в лінійці пива, так і в приготуванні піци. Тісто для неї витримується протягом 24 годин! І подається страва у тандемі з крафтовим пивом від «Правди».

– Нас «підсадив» на крафтове пиво колега, який до цього працював у «Театрі пива «Правда». І ми почали розбиратися в цьому, швидко зрозуміли: нащо продавати мас-маркет, якщо в 300 метрах від нас є місцева крафтова пивоварня! Ми замовляємо кеги й  за 15 хвилин маємо свіже та якісне пиво. Навіть, коли приходять туристи, вони завжди запитують саме локальне пиво, – розповідає Артем ЯЦЕНКО, співвласник пі церії «Тісто». – Стосовно основної концепції, заклад був названий «Тісто», адже ми самі виготовляємо тісто для піци та пасти, за власним рецептом і технологією. Спочатку все було простіше, а потім почали заморочуватися і зрозуміли, що на ринку у всіх майже однакова піца. Подорожі, майстер-класи,  робота над меню привела нас до технології витримки тіста. Воно має вибродити – це ферментація, теж саме, що відбувається з пивом. Витримане тісто «живе», коли виброджує, розкривається, борти починають зростати. Загалом це  досить складний процес, мало хто заморочується. Але ми пішли далі і розробили меню піца-пейринг: об’єднали крафтове пиво і піцу, разом з Юрієм Заставним («Правда») розробили  поєднання. Почали збалансовувати смаки, зробили опис з фотографіями – на людей це дуже класно впливає.

Підхід рестораторів отримав позитивний фідбек від гостей – львів’ян і туристів, але хлопці не збираються на цьому зупинятися. У планах – варити колаборації з різними пивоварнями. Вже зараз команда працює над іншим цікавим проєктом – агротуризм, з якого запозичують у свій заклад найкраще.

Відзначимо, детальніше про свою ресторанну концепцію, секрети бізнесу та перехід піцерії  на крафтове пиво Артем Яценко розповість в ході конференц-дня VIII Форуму пивоварів та рестораторів, 10 жовтня 2019 року у Рівному!

Наступною локацією Пивного туру став магазин пива мережі «Beer Set», яка налічує вже 10 точок. Формат є абсолютно новим для міста: 20 кранів розливного пива, яке продається виключно на винос, понад 50 видів закусок, а також пивна атрибутика. Пивний магазин «Beer Set» вразив учасників туру чистотою приміщень та професійністю команди. В мережі представлене пиво здебільшого місцевих виробників – пивоварень Західної України та Львова зокрема. Наразі на кранах – пиво регіональних пивзаводів і міні-пивоварень:

– В наших магазинах представлене і крафтове пиво, і сорти масового виробництва. Чому так? Ми стикаємося з тим, що поки крафт повністю не можемо ввести. Люди ще не розуміють, нема ще культури споживання пива. Ми маємо мету, щоб на кранах були представлені лише крафтові сорти, і потихеньку йдемо до неї, – розповідає директорка мережі Анна.

«Beer set» не обмежуватиметься лише західноукраїнськими пивоварнями. Тут збираються вести пиво звідусіль – з крафтових пивоварень всієї України. Для цього планують запустити власну логістику: так мережа зможе сама і без обмежень обирати пиво, яке буде представлене на кранах, і відповідати за його якість.

– Сьогодні ми побачили магазин «Beer set», нам дуже сподобалася організація, персонал, чистота приміщень, відповідність санітарним умовам. Відзначу й вдале маркетингове розташування пива та продуктів, – ділиться враженнями Марина ВОРОБЙОВА, заступник директора «Центру оцінки відповідності «ФАКТУМ». – Що дуже важливо, грамотний консультант, персонал розуміється в назвах пива, сортах, обов’язково ознайомить з інгредієнтами, з характеристиками напою. Вдячні, що є такі магазини, що ми можемо їх відвідувати і отримувати задоволення!

Завершувався Пивний тур у дуже приємній атмосфері – в ресторані-пивоварні «Старгород». Це чеська пивоварня, що варить пиво за чеською технологією та виключно  з чеських інгредієнтів. Процес відбувається під контролем празького інституту пивоваріння в обличчі головного пивовара Франтішека Швеця. Пивзавод напівавтоматичний, обладнаний агрегатами європейського виробництва. На повну потужність підприємство ще не вийшло, в літній сезон тут виробляють 20-22 тони пива, яке випивають виключно гості ресторану.

Пиво варять за класичною чеською технологією. Встановлено класичну систему бродіння і дозрівання: 4 бродильних танки, двотонних, 2 тонних танки й лагерне відділення на 26 тонн – 13 ємностей. Традиційно весь процес дозрівання та зберігання пива відбувається у підвалі при температурі від 2 до -1 С.

– На даний момент випускаємо 5 сортів пива: 4 світлих і 1 темне. Нещодавно зварили з гравцями «Карпат» спеціальний сорт пива  – варіація на стиль APA, орієнтована на «старгородського» споживача, а у нас гіркого пива не люблять. Найпопулярніший сорт – Пшеничне, зброджене на лагерних дріжджах, – розповідає пивовар «Старгорода» Микола. – Варимо все пиво на чеській сировині, вода звичайна водопровідна, але проходить систему фільтрації. Хміль використовуємо переважно Жатецький. Варимо всі сорти пива настійним методом – це ступеневе нагрівання з витримуванням температурних пауз. Потім затор перекачується на фільтраційний апарат і розділяється на дві фази – тверду і рідку. Частину дробини використовують у нас на кухні – випікають з неї хліб, в якому подається наш фірмовий «Пивний суп». І частину забирають на ферми як корм тваринам. Відфільтроване сусло йде назад, кипить з хмелем, який ми додаємо у 3 стадії: перша на гіркоту, друга і третя – на аромат. І охмелене сусло вже відправляється на охолодження. Пиво зріє мінімум 3 тижні, загалом процес займає від місяця. Розливається готовий напій з форфасів, від яких йдуть пітони до кранів на барі.

Кухня в «Старгороді» чеська та баварська з елементами європейської та української. В кожному ресторані мережі відштовхуються від регіону. Розробку меню та відпрацювання нових рецептів супроводжують бренд-шефи з Чехії.

В закладі діє дуже цікава бонусна система, зав’язана на пиві. Гість отримує накопичувальну картку, яка рахує випиті літри. Всіх постійних гостів, які випили понад 1000 літрів пива тут знають поіменно. Їх брендові дерев’яні кухлі, у кожного – свій, зберігаються на барі.  А от для пивних рекордсменів є особливий бонус – власний столик в ресторані. Якщо в залі повна посадка, то людей туди посадять тільки з його дозволу.

Своїми враженнями від участі у Форумі пивоварів та рестораторів й Пивному турі «Крафтовий шлях Львовом» поділився Сергій ДОРГАНЬ, представник компанії «Оболонь»:

– Такого плану заходи однозначно потрібні! Вчора більша частина конференц-дня була присвячена технологіям, і хоча я займаюсь маркетингом, якась база знань в мене була, але вчора було дуже цікаво! Плюс, розуміючи, як працює велика компанія, мені було цікаво зрозуміти, як будують роботу маленькі виробники. В будь-якому випадку, це корисно, щоб розуміти весь ринок в комплексі. Це якщо говорити про прагматично-функціональну частину цього заходу. Її доповнює така розважально-пізнавальна й екскурсійна частина другого дня Форуму. Це приємно, смачно, пізнавально, ну і це має певну користь, як для особистого, так і професійного розвитку. Попри те, що ми представляємо дещо інший сегмент, але  в цілому цей напрямок цікавий, оскільки споживачі шукають щось нове, і власне, саму групу крафта ми не бачимо конкурентами. Це, якоюсь мірою, партнерство. Тому що крафт підігріває інтерес до всієї категорії, і відповідно посилює конкуренцію. На виході споживач залишається у виграші. Від цього всі залишаються тільки в плюсі – і великі, і маленькі!

Відзначимо, наступний Пивний тур вже VIII Форуму пивоварів та рестораторів – «Поліський Крафтовий шлях» відбудеться 11 жовтня у Рівному. Поспішайте зареєструватися до участі:

Анна Панкратенкова: +38(097)7592583, +38(095)6070904, reklama.nti@gmail.com
Анна Малашкевич: +38 (097) 89 18 200, beertechdrinks@gmail.com
або на сайті forum.techdrinks.info