Пивоварня Copper Head. Beer Workshop презентувала в Миколаєві новинку – Barley wine і ще 3 сорти
25 Лютого 2019
Barley wine зварили ще у 2018-му, витримували 3 місяці в ЦКТ та планували частину пива розлити у діжки з-під бренді. В ароматиці відчувається ваніль і винні тони, алкоголю 11,2, пиво гарно збалансоване. Перший же пост в мережі про готовність цього сорту викликав ажіотаж: більшу частину у пляшках забронювали поціновувачі, тому лити в діжки цю варку вже не було можливості. Крім того, Barley wine в кегах замовили паби, одним з яких був «Draft & Craft», що і запросив пивоварів провести презентацію.
Pilsner Franko – експеримент Copper Head. Beer Workshop, для якого вперше на пивоварні використали українську сировину. Пиво у стилі класичного чеського Pilsner варили на основі солоду «Малтюроп». Експеримент вийшов вдалим і прийшовся до смаку споживачам. Щоправда, хміль та дріжджі для нього використали закордонних виробників. Pilsner Franko освіжаючий та легкий, відчувається хмільна ароматика і солодові нотки. Це пиво рекомендують вживати у більш теплу погоду, він класно втамовує спрагу.
Wheat Beer – пшеничне пиво з додаванням цедри апельсину та коріандру. У смаку відчувається легка ароматика цитрусу, коріандру, кислинка пшеничного солоду, легкі нотки дріжджів (використовувалися бельгійські рідкі). Цей сорт вариться на Copper Head. Beer Workshop з самого початку існування броварні, і наразі є найпопулярнішим серед гостей місцевого пабу. Так, саме взимку, що цікаво.
– Pilsner Franko та Wheat Beer я би порекомендувала тим людям, які тільки знайомляться з крафтом, – коментує Оксана Литвинюк, керівник відділу продажу Copper Head. Beer Workshop. – Сорти пива легенькі, з меншою гіркотою, дуже гарно заходять початківцям. Коли ми тільки відкривали свій заклад в Івано-Франківську, саме з таких сортів і привчали наших споживачів до крафту.
Belgian Strong Golden Ale – це новинка, яку в Copper Head. Beer Workshop приїжджав варити їх віддалений технолог Назар Дребот. Пивовар родом з Івано-Франківська, деякий час жив, вчився та варив пиво у США, наразі працює у Грузії. Раз в сезон Назар приїздить ставити якийсь цікавий сорт в Copper Head. Beer Workshop.
Belgian Strong Golden Ale дозрів за три дні до презентації. При варці в ель додали орієнтовно 70 літрів меду, який надав йому солодкуватої ноти та хорошу платність. Пиво гарно збалансоване, злегка солодкувате, із вмістом алкоголю 8,2, який зовсім не відчувається, оскільки солодова основа і мед зробили смак округлим. Гіркота хмелю не випирає наперед, а лише підкреслює смак пива.
Звісно, в Copper Head. Beer Workshop працюють над фудпейрингами, але надають споживачеві якомога ширший простір для експериментів:
– Я – прихильник того, що кожна людина обирає поєднання пива і їжі на свій смак, тому що всі ми різні, і смакові рецептори різні. Крафтове пиво існує саме для того, щоб кожен експериментував і міг поєднувати непоєднуване, – відзначає Оксана Литвинюк. – Що до мене, поєднувала би Pilsner Franko з легенькими закусками, які б не перебивали смак цього пива, а тільки доповнювали. Така ж ситуація з Wheat Beer. Дуже полюбляю десерти, тому рекомендую лимонні, або з додаванням інших цитрусових, які будуть підкреслювати легку кислинку цього сорту. Belgian Strong Golden Ale настільки класно збалансований, що його я би поєднувала з салатами на основі яловичини, але нежирної. Barley wine рекомендую як дижестив – не поєднувати зі стравами, а пити в хорошій компанії біля каміну з пледом.
Відзначимо, пивоварня Copper Head. Beer Workshop працює з 2016 року. Тут встановлене обладнання відомого угорського виробника. Детальніше про технології, потужності і стратегію успішних франківських пивоварів читайте в журналі «Пиво. Технології та Інновації» найближчим часом.