Секрет перемоги від одеситів: BLACKBIRD PORTER – кращий Porter країни за версією East European Beer Award 2019

20 Листопада 2019

Пиво переможців
Спробувати Одесу на смак? Легко, вважають одесити з пивоварні «Трубадур»! Класичний портер, у смаку якого відчуваються ноти кави, с традиційною хмелевою гірчинкою у посмаку. Таким відчувають рідне місто пивовари, таким відчуваємо його ми, куштуючи пиво BLACKBIRD PORTER – сорт, володар золотої нагороди Дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2019 в номінації Porter/Stout! Колоритний сорт від колоритної пивоварні, де високо цінують ручну роботу. Пивовари підкреслюють: «Ми прагнемо зробити у своєму улюбленому місті рай на землі. Є море, апельсини і портер! Тут таки можна жити».

Відзначимо, крафтова броварня «Трубадур» народилася у портовому місті Одеса три роки тому. Це маленьке виробництво з варильним порядком на 400 літрів, вітчизняного виробництва. Свій початок пивоварня взяла із захоплення пивоварінням засновника Володимира Кушнарьова, який на той момент не був професійним пивоваром. Сьогодні «Трубадур» випускає 7 сортів пива на постійній основі, додаючи сезонні експерименти. Пиво бренду представлене в одеських закладах  sport café Bufalo*99, мережі Mario Trattoria, а також пабах «Друзья и Пиво» в Одесі та Києві.

– Щоб отримати хороший результат, треба купувати дійсно якісну сировину. Але головне, на мій погляд, як непрофесійного пивовара, до будь-якої справи треба ставитися з душею, працювати із бажанням, музою. І хочеться зварити пиво, яке сподобається не тільки мені і колегам, а всім! Вкладаючи все натхнення та сили у кожен етап. У нас на пивоварні практично всі процеси, починаючи від нагріву води, варки, охолодження, фільтрації, – ручна робота. До кожного людина ставиться ретельно, стежить. Так, бувають промахи, але ми крок за кроком відпрацьовуємо рецепти і технологію на власному досвіді, – ділиться пивовар броварні «Трубадур» Володимир КУШНАРЬОВ. – На даному етапі золото East European Beer Award – перша велика перемога, нагорода за цей непростий 3-річний шлях у пивоварінні.

Відзначимо, всього на III конкурсі East European Beer Award було представлено 342 зразки пива від 80 пивоварень. В категорії Porter/Stout змагалися за перемогу понад два десятки зразків. Тож золото BLACKBIRD PORTER – нагорода, якою варто пишатися! В чому ж його секрет?

Трубадур, BLACKBIRD PORTER, украинский крафт, крафт Україна, пиво Одесса

BLACKBIRD PORTER – темний сорт, що відрізняється вираженим солодовим смаком, з нотами бісквіту, шоколаду, горіхів, квітів і, навіть, кави.

Основа пива – солод Пейл Эль та купаж карамельних, шоколадних солодів виробництва Бельгії й Німеччини. Дріжджі верхового бродіння виробництва компанії Fermentis. Хміль американський. До якості води тут ставляться серйозно, використовують мембранну технологію очищення.

На пивоварні «Трубадур» постійно експериментують. Девіз такий: «Працюючи над новими сортами, ми прагнемо надати життя нашій пивоварні. Просто дихати – це не про нас».

– Враховуючи, що пивоварня на 400 літрів, я часто роблю варки. І ось так за кожною веду щоденник. Придумав власну систему оцінок, заміток. Кожну варку аналізував: час, строк витримки, температура та інші нюанси. З  часом вимальовувалася загальна картина: що треба додати, що виключити, над якою позицією більше попрацювати, – розповідає пивовар. – Для себе я зробив невеликий висновок: завжди є коло поціновувачів нашої пивоварні. Так треба враховувати їх смаки, але завжди опиратися на свій смак. Думки завжди різні. Пивовар має завжди ставити свою думку вперед. Звісно, він не може диктувати смаки всім, але якщо буде розриватися у різних напрямках, щоб догодити всім, просто втратить індивідуальність.

Напрацьований досвід дає результат, тож пивоварні «Трубадур» вже затісно у старих обсягах. Тут розробляють плани з невеличкого розширення. Сильно розширятися броварі не прагнуть усвідомлено: не хочуть відходити від ремісничого крафта, ручного пивоваріння в бік автоматизації. Стиль та характер пивоварні залишається оригінальним.