Сонячне вино в бокалі: «Яблучний Cidre Royal» від Роял Фрут Гарден – кращий сидр країни за версією East European Beer Award 2019

15 Січня 2020

Сидр переможців
У 2019 році категорія Cider вперше з’явилася на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award. Конкурс відбувся 8-9 жовтня у Рівному. Нова категорія зібрала відразу 32 зразки, що підтверджує – напрямок виробництва сидрів набирає популярності у виробників, а сонячне вино стрімко завойовує місце на столах українців. Золоту нагороду серед такого розмаїття сидрів III East European Beer Award завоював сидр Cidre Royal від «Роял Фрут Гарден»!

Відзначимо, компанія «Роял Фрут Гарден», створена у 2000 році, вперше в сучасній Україні відновила виробництво натуральних сидрів за традиційнною в Європі технологією за допомогою спеціалістів з Австрії, Німеччини та України. Виробничі потужності компанії розташовані в м. Золотоноша Черкаської області. Передувало цьому велике дослідження яблук у країнах Європи, в ході якого спеціалісти дійшли висновку, що яблука з центральної частини України завдяки природним кліматичним умовам якнайкраще підходять для виготовлення сидру.

Фахівці «Роял Фрут Гарден» використали досвід Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі та інших країн Європи. В результаті вояжів і  довгих експериментів з сировиною, спеціалісти розробили власну рецептуру і технологію виробництва сидру ТМ Cidre Royal.

Бестселлер від Cidre Royal – класичний яблучний напівсолодкий сидр, виготовлений виключно зі збродженого соку з помірно-солодких сортів яблук. Має золотаво-прозорий колір та яскравий аромат і смак, міцністю 5-6,9%.

Склад сидру: сік яблучний свіжовичавлений зброджений, глюкозно-фруктозний сироп (глюкоза, фруктоза) регулятор кислотності: кислота лимонна харчова, СО2.

На останньому етапі виробництва у сидр для солодкості додають концентрований сік – густу субстанцію з яблучним ароматом і смаком, схожу на мед за консистенцією і солодкістю. Її отримують просто зі свіжовичавленого яблучного соку, випаровуючи з нього вологу.

Виробники сидру зазначають, для напою не підходять звичайні сорти яблук, які вживаються в їжу, через низький вміст в них танінів. Офіційно існує 48 сортів яблук, рекомендованих для виробництва сидру, які спеціально вирощують для цих цілей. Тож, окрім власного заводу, компанія «Роял Фрут Гарден» має власні яблуневі сади.

– Ми працюємо виключно зі свіжим яблуком. Перероблюємо понад 100 тонн сировини на добу. Наш завод спеціально обладнано для переробки свіжого яблука. Частину соків ми забираємо на сидр, частина йде на упарювання для того, щоб виробництво мало свій сік взимку та навесні. Ми не використовуємо жодних імпортних освітлених соків. Маємо повний цикл виробництва – від яблука до розливу в пляшки, – розповідає головний технолог сидрового виробництва «Роял Фрут Гарден» Аліна РАДЗІЄВСЬКА. – Маємо більш ніж 30 сортів сидру в лінійці. Cidre Royal, що завоював золото на конкурсі, проходить на виробництві довготривалий процес ферментації – до півроку. На заводі встановлена велика кількість обладнання та ємностей, тож ми можемо собі дозволити таку тривалу ферментацію. Наші сидри купажні: спочатку готується сидровий матеріал, потім купажуються різні за ступенем цукру та наброду спирту основи.

яблочный сидр, лучший сидр Украины, Cidre Royal