Сонячне вино в бокалі: «Яблучний Cidre Royal» від Роял Фрут Гарден – кращий сидр країни за версією East European Beer Award 2019

Сидр переможців
У 2019 році категорія Cider вперше з’явилася на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award. Конкурс відбувся 8-9 жовтня у Рівному. Нова категорія зібрала відразу 32 зразки, що підтверджує – напрямок виробництва сидів набирає популярності у виробників, а сонячне вино стрімко завойовує місце на столах українців. Золоту нагороду серед такого розмаїття сидрів III East European Beer Award завоював сидр «Яблучний Cidre Royal» від Роял Фрут Гарден!

Відзначимо, компанія «Роял Фрут Гарден», створена у 2000 році, вперше в сучасній Україні відновила виробництво натуральних сидрів по традиційній в Європі технології з допомогою спеціалістів з Австрії, Германії та України. Виробничі потужності компанії розташовані в м. Золотоноша Черкаської області. Передувало цьому велике дослідження яблук у країнах Європи, в ході якого спеціалісти дійшли висновку, що яблука з центральної частини України завдяки природним кліматичним умовам якнайкраще підходять для виготовлення сидру.

У пошуках ідей і технологій з виноробства та виробництва сидру, фахівцями «Роял Фрут Гарден» використаний досвід Європейських країн, Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі. В результаті вояжів і наступних довгих експериментів з сировиною, спеціалісти розробили власну рецептуру і технологію виробництва сидру ТМ «Cidre Royal».

Один із яскравих прикладів Сидр купажний газований звичайний напівсолодкий «Яблучний» – класичний сидр, виготовлений виключно зі збродженого соку з помірно-солодких сортів яблук. Має золотисто-прозорий колір та яскравий аромат і смак, 5-6,9% алкоголю.

Склад сидру: сік яблучний свіжовіджатий зброджений, глюкозно-фруктозний сироп (глюкоза, фруктоза) регулятор кислотності: кислота лимонна харчова, СО2.

На останньому етапі виробництва у сидр для солодкості додають концентрований сік – густу субстанцію з яблучним ароматом і смаком, схожу на мед за консистенцією і солодкістю. Її отримують просто зі свіжовіджатого яблучного соку, випаровуючи з нього вологу.

Що цікаво, для виробництва сидру не підходять звичайні сорти яблук, які вживаються в їжу, через низький вміст в них танінів. Офіційно існує 48 сортів яблук, дозволених для виробництва сидру, які спеціально вирощують для цих цілей. Тож окрім власного заводу, компанія «Роял Фрут Гарден» має власний яблуневий сад. Сировина для виробництва використовується тільки вирощена в Україні. Сік отримується шляхом прямого віджиму.

– В чому різниця сидрів «Роял Фрут Гарден» на ринку Україні? В тому, що ми працюємо виключно зі свіжим яблуком. Перероблюємо понад 100 тонн яблук на добу. Наш завод заточений під переробку свіжого яблука. Частину соків ми забираємо на постановку сидру, частина йде на упарювання для того, щоб виробництво мало свій сік взимку та навесні. Це наша головна фішка ми не використовуємо жодних імпортних соків, освітлених. Маємо повний цикл виробництва – від яблука до розливу в пляшки, – розповідає головний пивовар «Роял Фрут Гарден» Аліна РАДЗІЄВСЬКА. – Маємо більш ніж 30 сортів сидру в лінійці. «Яблучний Cidre Royal», що завоював золото на конкурсі, проходить на виробництві довготривалий процес ферментації – до півроку. На заводі встановлена велика кількість обладнання та ємностей, тож ми можемо собі дозволити таку тривалу ферментацію. Наші сидри купажні: спочатку готується сидровий матеріал, потім купажуються різні за ступенем цукру та наброду спирту основи.

яблочный сидр, лучший сидр Украины, Cidre Royal