Тенденції у пивоварінні, за якими варто стежити в 2022 році

31 Січня 2022

Тенденції у пивоварінні

Адаптація до коронакризи, акцизні виклики і маркетинг. Журналісти Beer.T&I project розпитали в експертів пивного ринку про тенденції, які домінуватимуть упродовж 2022 року.

Перекладачка, пивний сомельє, суддя BJCP, перший в Україні Сertified Cicerone і популярна пивна блогерка Лана Світанкова вважає, що:

  • у світі продовжує зростати кількість слабо- та безалкогольних брендів, і всі оглядачі контатують відхід молодого покоління від пива як напою (переходять на готові коктейлі чи зельцери), або від алкоголю (безалкогольне пиво). Щоправда, в США зельцери вийшли на плато і трохи уповільнилися. В Україні цей рух поки що не дуже активний, але кілька крафтових брендів безалкогольного пива уже є.
  • Продовження пандемії і далі штовхає пивоварні до інших форматів продажу: ті, хто проливався у закладах, переходять на банку, ті, хто міг продавати не надто якісне пиво раніше, втратив публіку остаточно, пивовари шукають нові способи продажів, колаборацій з непивними брендами для охоплення більшої аудиторії, тощо. Адаптуйся, або помри – це, либонь, девіз цих часів, актуальний, як ніколи. Але це також змушує пивоварні покращити якість продукту, що стає помітно особливо в Україні.
  • Усе більше сколихують світову пивну сцену викриття про негідну поведінку компаній стосовно своїх же співробітників. Про це говорять голосніше, і це уже має реальні впливи на репутацію і прибутки. Буквально нещодавно вибухнув Brew Dog, після тривалої і голосної історії з Mikkeller. Я сподіваюся, ці приклади змусять інші пивоварні поводитися згідно декларованих принципів і уважніше дивитися на те, що відбувається всередині галузі.
  • Не вщухає розвиток складників – з’являються нові формати хмелевих продуктів, які дозволяють створювати і надалі популярні мутні і негіркі ІРА з меншими втратами, продовжується дослідження дріжджів і роботи з нетиповими штамами, а також їхня гібридизація.
  • Попри те, що багато хто регулярно глузує з тренду “останніх років” про повернення лагера, уже мало знайдеться пивоварень, у яких немає крафтового лагера, і я не бачу причин цьому змінюватися. Пивовари уже не розказують, що самі люблять пити лагер, вони відкрито визнають, що лагер любить багато хто, і від цієї публіки не варто відмовлятися.

Схожу думку й поділяє співзасновник школи пивоварів «Курси пивоварної справи-майстер пивовар», керівник проєктів/Beermaster Brewery у Сільпо, пивовар Віктор Ващук.

  • Щодо стилів пива, то нині зберігається тенденція на мутні, мало гіркі сорти – Hazy, Milkshake. Також сьогодні популярними залишаються витримані стаути, проте класика 60-70% ринку займає класика , наприклад, пілс.
  • Якщо говорити про продажі, то можна побачити, що багато пивоварень закрилось, також піднявся акциз – це аж ніяк не сприяє розвитку галузі. Я думаю, що тенденція до закриття маленьких пивоварень буде зберігатися, тому що їм тяжко буде виживати в цих умовах.
  • Сучасні формати пакування. Як можна було помітити банка стало популярним форматом продажів пива. Власне, пандемія спонукала виробників пива обрати відповідне обладнання й банку, адже коли були закриті всі ресторани, цей великий об’єм треба було реалізовувати. Пивоварні почали заходити в мережі. Заводи, які виготовляють банку мають замовлення на 2-3 роки вперед.
  • Проте, незалежно від формату пакування, завжди гостро стоятиме питання якості й стійкості пива. Пивовар постійно повинен  вдосконалювати технологію.
  • Низька купівельна спроможність, народ нашої країни, на жаль, не багатіє, та й для малих пивоварень собівартість пива досить висока, вони не можуть конкурувати з регіональними пивзаводами. Якщо економічна складова покращиться, то люди почнуть пити якісніший продукт.
  • Пивоварням потрібно подбати про маркетинг, бюджет якого має складати 15-20%. Трапляється, що броварі виготовляють цікаве смачне пиво, але якщо ж про тебе ніхто не знає, то тобі буде важко.

Генеральний директор Altbier Сергій Коваленко ділиться своїми думками про тенденції у пивоварінні у 2022 році.

  • Головний тренд крафту – це не мати головного тренду (жартує Сергій Коваленко, – ред.). Якщо раніше споживачі пили світле, темне і зрідка пшеничне, то сьогодні маємо сотні різних стилів пива. Як на мене, найважливіша особливість крафту –  забезпечити найбільшу різноманітність сортів, ось тому Altbier ставить ціль досягти максимально широкого  асортименту.
  • Просування українського крафту. Якщо проаналізувати закордонні ринки, то французи підтримують своє, німці також, а ми готові купувати європейські пивні бренди. Українським пивоваром потрібно подбати про маркетинг і показати, що наше пиво – якісне, і цілком може конкурувати з світовими брендами. Потрібно більше бюджету закладати під маркетинг.

Детальніше про пивні тенденції на українському ринку будемо говорити у секції «ФОРУМ АКТУАЛЬНИЙ» 24 березня під час ХІ Форуму пивоварів і рестораторів.

Долучайтесь до участі в ХІ Міжнародному Форумі пивоварів і рестораторів!

Контакти:

Лариса Товкач, тел.: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел.: +38 097 759 25 83
Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Детальніше про захід читайте на сайті події.

Читайте також: ІХ Форум пивоварів і рестораторів: що, де і як?