«Ципа» звила нове гніздечко – надсучасний пивзавод у Квасах

28 Квітня 2021

КРАФТ ПО-УКРАЇНСЬКИ
Карпатське селище стало місцем паломництва не тільки пивних туристів, а й пивоварів з усієї країни. Вони приїздять сюди не тільки насолодитися видами, кухнею та атмосферою, а й відвідати новий пивзавод бренду «Ципа». Пташеня вже виросло зі свого компактного гніздечка й звило нове – завод потужністю 100 тонн пива на місяць і можливістю її збільшення удвічі. Ставши відомим українським виробником крафтового пива, вже доросла «Ципа» зуміла зберегти юнацький характер – легкість, творчість, емоційність і жагу до експериментів. А нове технологічне гніздечко тільки розширить її можливості та потенціал.

Щоб дізнатися, яка ж начинка в оновленої гуцульської крафтової броварні, відправляємося прямісінько в село Кваси, де журналістів редакції гостинно зустрічають засновник бренду Олександр ШАТАЛОВ і головний пивовар Юрій ГАФІЯК.

Екстер’єр броварні стилізований під пташине гніздо. Однак всередині воно має оснащення, достойне космічного лайнера. Модель 6-ємнісного 1000-літрового варильного порядку на рамі від ZIP-TECH цікава не тільки інноваційними рішеннями, а й ексклюзивним оснащенням і виконанням.

Провідні розробки роблять завод одним з найсучасніших в Україні

Різноманітні елементи автоматизації забезпечують простоту процесу варіння пива і зводять до мінімуму можливості помилки оператора. Завод оснащений автоматикою фільтрації сусла, заснованою на вимірюванні мутності, й автоматичним вивантаженням пивної дробини. Всі ці елементи в такій категорії потужності не мають аналогів. Крім того, що пивовар може стежити за всіма процесами через екрани комп’ютера, власник і головний пивовар мають можливість контролювати все з будь-якої точки світу через віддалений доступ. За необхідності процес може побачити виробник обладнання, до сервера якого підключена пивоварня.

Програмне забезпечення представлене новою розробкою ZIPMATIC 2. Програма, крім усього іншого, дає можливість запису рецептур, зміни різноманітних параметрів у робочих процесах, їх архівації та пошуку. Усі рецептури зберігаються, що при необхідності дає можливість відтворити пиво навіть 3-річної давності. У комплекті обладнання передбачені окремі заторний і сусловарильний ковші, оснащені можливістю вимірювати pH кислотності продукту. Крім того, заторний чан дуже маневровий в плані вибору температурного режиму та чітко контролює всі задані температурні паузи. Нагрів відбувається за допомогою пари, тому встановлений потужний парогенератор на 150 кВт.

Після того, як усе сусло перекачують на фільтрацію, в попередніх чанах вже можна розпочинати наступну варку пива. Тож одночасно на одному варильному порядку можна виконувати 4 різних варки пива. Це абсолютно реально, наголошують пивовари, адже обладнання запрограмоване під таке навантаження, й автоматика сигналізує, коли та що треба робити.

Встановлений на системі модуль ZIP HOP DOSING здійснює автоматичну подачу хмелю, а скляні люки варниці дозволяють візуально контролювати процеси. Останні відбуваються з максимальною точністю і безпечні для оператора.

На вірпулі відбувається відділення білків і непотрібних у пиві часток, після чого сусло потрапляє до бродильного відділення через теплообмінник, який моментально охолоджує його до заданої температури. Додатково встановлена резервна ємність, якщо у процесі фільтрації виникнуть проблеми, а наступне пивовже на підході.

Новий завод має декілька блоків ЦКТ: 18 тонних танків зі старого виробництва, 10 двотонних та 10 чотирьохтонних. Загалом у 38 ЦКТ може одночасно зберігатися 78 тонн пива. Всередині кожного танка встановлюється свій температурний режим відповідно до сорту пива. Вся система має жорстку обв’язку, по якій проходить пиво, не маючи контактів з повітрям та мікрофлорою.

З повним текстом статті можна ознайомитися у журналі  Beer. Technologies&Innovations  №17-18-19.

Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині.

Поспішайте оформити підписку на журнал 2021 року  (вартість – 450 грн)!

Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net