У Varvar brewery зварили пиво “для шахтарів”

23 Квітня 2018

Стиль Grisette
Варварівці запрошують на нове пиво “Grizzly”, зварене у стилі Grisette – ідеальному для відновлення зморених роботою. Пивовари Varvar brewery не просто зварили новий для України сорт, а ще й дослідили його історію, з якою і познайомили своїх поціновувачів у Фейсбук.

Grisette можна назвати двоюрідним братом бельгійських та французьких сезонів, теж з “професійним” корінням. Якщо про сезони розповідають, що їх варили для робітників, які в сезон працювали на полях (хоча досі точаться суперечки з цього приводу), то гризет вважався пивом шахтарів регіона Ено (Hainaut) у Бельгії.

Задокументований цей стиль дуже поверхнево, так само як і оповите непевними даними походження назви. Щодо ознак, то більшість істориків, дослідників, а разом з ними і пивоварів, вважають, що гризет має бути легким (3-5% алкоголю), щоб освіжати і тамувати спрагу, містити пшеничний солод, бути сухим і досить охмеленим – звісно у бельгійських рамках, не в американських.

Щодо назви, оскільки “grisette” дослівно перекладається як “маленьке сіреньке”, то одна версія пов’язує це з тим, що шахтарі були щедро вкриті сірим пилом, типовим для місцевості, інша пов’язує назву з сірим вбранням жінок (чи то працівниць фабрик, чи то шинків) які подавали це пиво втомленим денною роботою працівникам копалень.

– Увага-увага, підвищений шанс зустріти Grizzly у наступних місцях – але хвилюватися непотрібно, цей грізлі добрий, лагідний, і майже домашній. Майже столове пиво з 3,5%, те, що треба, щоб втамувати спрагу, – діляться пивовари.