В Україні з`явилася Асоціація домашніх пивоварів

14 Березня 2018

Домашнє пивоваріння
Цього року розпочинає свою активну діяльність Асоціація Домашніх Пивоварів України – Ukrainian Home Brewers Association. Мета – зібрати разом всіх домашніх пивоварів країни та налаштувати канали для спілкування та обміну досвідом, всебічне сприяння розвитку крафтової революції в Україні.

Асоціація планує проводити дегустації та фестивалі для людей, які ще не цікавляться крафтовим пивом. Показати людям, що таке якісне пиво, що його можна варити вдома – це легко і цікаво.

– Друга з основних наших цілей це розвиток освіти домашніх пивоварів через залучення досвідчених фахівців в цій галузі.

Ми будемо проводити лекції та зустрічі, де початківці зможуть підняти свій рівень знань про пиво, мікробіологію, дріжджі та санітарію. Без достатнього рівня знань зварити якісне і смачне пиво неможливо, без популярізації крафтового пива та пивоваріння нас буде надто мало щоб намагатися боротись за легалізацію домашнього пивоваріння, – підкреслюють в Асоціації.

Ще одна мета об`єднання – це легалізація домашнього пивоваріння. Адже воно зараз знаходиться поза законом. Але об’єднавши зусилля, буде легше виправити цю ситуацію, вважають пивовари:

– Коли нас стане багато, ми будемо організовані та будемо діяти як одне ціле – нас буде важко ігнорувати! Приєднуйтесь, давайте робити історію разом. В галузі крафтового пивоваріння України зараз саме час для цього.

Натхненням для створення Асоціації став досвід США та ідеї і досвід батька домашнього пивоваріння Чарлі Папазяна. Можна сказати що саме після того як Чарлі Папазян написав свою революційну книгу та об’єднав домашніх пивоварів, почалася крафтова революція в Америці.

Зараз асоціація домашніх пивоварів США стала асоціацією всіх крафтових пивоварів, а не тільки домашніх, та успішно продовжує свою працю. Пивовари початківці можуть розраховувати майже на будь яку допомогу, наприклад в допомозі оформлення документів для пивоварні, або для отримання ліцензії.

В нової Асоціації вже є перші досягнення – офіційне підтвердження участі “домашніків” у фестивалі Craft Beer & Vinyl Music Festival.

Незабаром, 17 березня, у Львові відбудеться і друга зустріч членів Асоціації на території Театру пива “Правда”. Крім самої зустрічі та обговорення нагальних питань, для її учасників проведуть екскурсію легендарною пивоварнею, розкажуть про процеси, які відбуваються на професійнійому виробництві, про санітарію і те, як “Правді” вдається робити своє пиво настільки чистим, що воно зберігається багато років і не псується.