Верховна Рада спростила ліцензійні процедури щодо експорту та імпорту пива

22 Січня 2019

23 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила «ресурсний» законопроект №9260, що був частиною
бюджетного пакету законопроектів на 2019 рік, зі змінами до різних законодавчих актів України. Серед іншого, однією з поправок було внесено зміни щодо спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності і скасовано шість ліцензій на імпортні та експортні операції, що створювали надмірний бюрократичний тиск та не мали суттєвого впливу на регулювання діяльності компаній чи ринку.

Про це повідомляє «Укрпиво»:

«Укрпиво» вітає цей крок, та від імені пивоварів України висловлює вдячність за цю дерегуляційну ініціативу, що здійснює значну лібералізацію в сфері зовнішньоекономічної діяльності та, зокрема, скасовує ліцензію на експорт та імпорт пива. Такі ліцензії не мали жодного регуляторного впливу на ринок пива і лише стримували обсяги міжнародної торгівлі, створюючи штучні бар’єри для міжнародних партнерів та українських виробників, ще й надаючи зайвий обсяг роботи співробітникам Мінекономрозвитку».

Вказані зміни до законодавства нададуть бізнесу змогу працювати більш ефективно: операції здійснюватимуться швидше, а обсяги реалізованої продукції зростатимуть, як зростатиме і валютна виручка. Крім того, держбюджет економить сотні тисяч гривень, які раніше йшли на адміністрування скасованого ліцензування.

Нагадаємо, що відповідний законопроект був зареєстрований Мінекономрозвитку ще у 2015 році, але на той час він не зміг пройти процедуру другого читання.