Вітчизняні технології холоду: у Вінниці відкрили першу чергу заводу «UBC Group»

07 Лютого 2019

Технології
Офіційне відкриття заводу з виробництва промислового холодильного обладнання «Green Cool» UBC Group на території Вінницького індустріального парку відбулося у вересні 2018 року. Відзначимо, «UBC Group» є партнером проекту «Пиво. Технології та Інновації». В жовтні учасники Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів відвідали завод з виробництва холодильних шаф, пивних охолоджувачів, пивних колон UBC COOL у Харкові. Репортаж про цей візит буде опублікований в наступному номері журналу «Пиво. Т.І». Підписатися на видання можна тут.

UBC Group є одним з найбільших виробників промислового холодильного обладнання в Східній Європі. Співпрацює з глобальними корпораціями на кшталт Pepsi, Coca Cola, Heineken, ABInBev, SABMiller, MolsonCoors, Nestlé та Carlsberg.

 

Завітали на відкриття першої черги Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міський голова Вінниці Сергій Моргунов, голова ОДА Валерій Коровій та почесні гості, які вже співпрацюють або мають намір співпрацювати із підприємством, повідомляє портал VежА.

– Сьогодні відбувається чудова непересічна подія – ми відкриваємо ще одне прекрасне й чудове високотехнологічне підприємство, достатньо конкурентне, що є результатом політики держави і місцевої влади щодо залучення й розміщення інвестиції саме в Україні, – сказав Володимир Гройсман. – Обраний підхід щодо кластового виробництва, я вважаю, має величезну перспективу до створення тисяч і тисяч нових робочих місць та виготовлення нашої, конкурентної та якісної продукції. Настав час, коли українці мають повертатись додому, отримувати достойну зарплату і працювати на таких високотехнологічних підприємствах.

Обладнанням, що виготовляє завод: міні-бари, морозильні камери для морозива та напоїв, відкриті та закриті холодильні вітрини, з сенсорними екранами ті моніторами, із звуковим супроводом та системами дистанційного управління.

 

Відомо, що інвестиції UBC Group у І чергу заводу склали 10 мільйонів євро. Для введення наступної черги передбачаються інвестиції у сумі ще 10 мільйонів євро. Запланований обсяг реалізації продукції (І черги) – 400 мільйонів гривень на рік, після реалізації ІІ черги (орієнтовний термін 2019-2020 роки) – 700 мільйонів гривень на рік.

Президент UBC Group Ігор Гуменний зазначив, що згодом на підприємстві будуть працювати понад 2 тисячі осіб. Першу партію продукції вже відвантажено на експорт.

– Хочу також відзначити позицію місцевої влади. Коли ми обирали в 2014 році, де нам розмістити виробництво, то в останню мить нам порадили заїхати до Вінницької області. Коли я потрапив до кабінету мера, потім мене взяли за руку і почали возити по якихось там бур’янах, кущах. Привезли на оце поле і сказали, що тут буде Індустріальний парк. Я подивився на Валерія Коровія і не знав, чи сміятися, чи що. Й сказав – ми купимо у вас землю, коли ви вирішите питання з інфраструктурою. І окрім місцевої, впливав на вирішення цього питання і Прем’єр-міністр України. Саме такою, сервісною, має бути функція влади, бо не потрібно дорікати верховній раді, яка там приймає закони. Дуже багато, 80% можна зробити на місцевому рівні, – відзначив Ігор Гуменний.

Нагадаємо, 27 серпня в приміщенні Вінницької міської ради відбулося офіційне підписання договору про створення Індустріального парку «Вінницький кластер холодильного обладнання». Наразі в парку вже збудовано перший завод, який почав випуск продукції.