«Європейський пивний квартал» у Рівному

20 Жовтня 2020

Пивний квартал
Цього року свято вулиць Коперника та Петра Могили, яке щорічно відзначають у Рівному 14 жовтня, на  Покрову, було велелюдним і пафосним. Найбільш очікуваною подією цього дня  стало відкриття справжньої Європейської площі, спорудженої на території, прилеглій до пивзаводу «Рівень», – за ідеєю його власника Мар’яна Годи і за кошти пивзаводу. Сотні містян прийшли поглянути на нову локацію і просто були вражені архітектурною досконалістю нового мінікварталу.

Новозбудовані споруди загальною площею  близько 7 тис. кв. метрів оформлені в стилі старої Європи. Це десять різнокольорових будинків. За словами Мар’яна Годи, відтепер на території пивзаводу працюватиме повноцінний туристичний комплекс:  готель з паркінгом, який отримав знакову назву “Бергшлосс”, ресторан, конференц-зала. Планують найближчим часом відкрити Музей пива. Для відвідувачів будуть проводитися екскурсії на пивзавод, з дегустаціями пива.

При вході на територію –  великі автоматичні ворота. Тут облаштовують дворівневу підземну парковку на 100 автомобілів.

Вражає  й покриття самої площі. Назва вулиці Коперника надихнула архітекторів зобразити посередині території геліоцентричну систему світу Миколи Коперника.

Опинившись на рівненській Європейській площі, здається, наче ти якимось дивом потрапив чи то в Чехію, чи в Австрію або Німеччину, і гуляєш вуличками старої Європи. Мар’ян Года розповідає:

Усі ідеї щодо формату будівель, їх дизайну справді мої. Мені дуже пощастило, що я знайшов гарного архітектора Дмитра Котлярова, який допоміг їх втілити. Ця локація – не бізнес-проєкт, а іміджевий. Мене надихнула Європа, де я часто буваю. Проте у нашому Європейському дворику немає конкретно якоїсь однієї архітектурної тенденції. Це й  Гданськ, і  Мюнхен, і Амстердам одночасно. Усе виконано з натуральних матеріалів, тут немає штучних замінників і пінопласту. Так, це дорого, але це дуже гарно.

За словами Мар’яна Годи, відкриття ресторану і готелю заплановане на початок листопад. Тут планують проводити пивні фестивалі й форуми, а також різноманітні мистецькі події.

Це буде гарний подарунок для міста Рівного, бо, незважаючи на те, що Рівному 700 чи більше років,  нічого історичного тут майже не залишилося. Я планую  проводити на цій площі фестивалі, на кшталт  німецького «Октоберфест». Також тут можуть проходити виставки художників і архітекторів, – розповідає Мар’ян Года.

Як відзначає архітектор Дмитро Котляров, уся площа виконана в стилі постмодерн. Над проєктом працювали понад два роки. Споруджений готельний комплекс – один з найбільших у Рівному: загальна площа становить близько 7 тис. кв. метрів. Споруда ще не завершена, комплекс буде розширятися. Зараз у  готелі відкривається для гостей 21 номер, а на майбутнє передбачено 50 номерів.

Усім зрозуміло, що такого європейського кварталу ні в Рівному,ні деінде, не було. Ми створили творчу алюзію, «телепортувавши» людей у північно-європейське пивне містечко, скажімо, баварські, – підкреслює Дмитро Котляров.

 

Усе свято пройшло під знаком об’єдання традицій минулого та сучасних тенденцій. Вразила гостей  поява «сучасних лицарів» – клубу байкерів «МотоРівне».

Атмосферу свята створювали музичні колективи «Флеш», «Лірницька Покрова», а справжнім віденським вальсом на розкішному покритті Європейської площі вражали вихованці Рівненського Палацу дітей та молоді.

Упродовж дня всі охочі заходу мали змогу зробити селфі з «живими скульптурами», сфотографуватися на стилізовану під старовину камеру й одразу надрукувати свої світлини,  а також скуштувати пива й смаколиків, представлених на  фуд-кортах «Бергшлосс» чи  придбати щось на святковому ярмарку.