Знайшли бірмена!.. Пивний ресторан «П’ятниця» у Львові розвиває культуру споживання пива

13 Квітня 2020

Пивний ресторан хорошого настрою
Пивний ресторан з найбільшим асортиментом у місті – на 40 кранів, з цікавим інтер’єром, меню, що базується на правилах фудпейринга, висококласним сервісом у… спальному районі. Можете в це повірити? Не розливайка, не паб з чіпсами та цибулевими кільцями в меню, а саме пивний ресторан. І вишенька на торті – обрати пиво вам допоможе бірмен. Так-так, ви не помилилися! В цьому ресторані працює пивний сомельє, який обирає асортимент, формує фудпейринг, допомагає гостям визначитися із сортом напою. Повноцінний пивний ресторан у спальному районі Львова – здається, ризикована концепція? А ресторатори так не вважають. Про свої плани та бачення команда «П’ятниці» розповіла в ексклюзивному інтерв’ю проєкту BeerTechologies.

Відправляємося до Львова. Центральна частина міста майорить кафе та ресторанами, успішно працюють відомі пивні заклади, проте у спальних районах культура споживання тільки зароджується. Змінити ситуацію обрав своєю місією «П’ятниця. Пивний ресторан хорошого настрою». Новий заклад відкрився в мікрорайоні Сихів в січні 2020 року.

– Центр Львова перенасичений закладами. Спальні ж райони сильно страждають, адже там людям піти нікуди. Щоб відпочити, треба сідати на трамвай або маршрутку і їхати у центр, де дуже багато туристів, скупчення народу, черги. І ми вирішили: чому б не відкрити ресторани у великих спальних районах? Можливо, меншого розміру, в залежності від району. Але це дуже цікавий експеримент для нашої команди, яка займається закладами різних напрямків, – розповідає керівниця ресторану Дарія Гребеннікова.

«П’ятниця» – це понад 1000 кв.м. їжі, пива і настрою. Тут збираються перевершити очікування гостей найбільшим вибором пива, смачною та зрозумілою їжею, живими розмовами й танцями з вечора до світанку.

Команда проєкту від початку вирішила встановити новий рівень сервісу – професійного, проактивного та теплого до гостей. Цікавим рішенням стала достатньо нова для українських пивних ресторанів посада – бірмен.

– Знайти пивного сомельє – доволі складна процедура, тому що ця посада є новою у Львові, і ніша повільно розвивається. Ми подумали, що нам реально потрібна людина, яка буде любити пиво, із захопленням про нього розповідати, цікавитися новинками, технологіями, інноваціями в пивній культурі. Надихнули в цьому напрямку колеги з київської мережі пивних ресторанів This is Пивбар, – розповідає Дарія Гребеннікова. – Насправді, на співбесіду приходило дуже багато різних людей, але в них були обмежені базові знання, яких недостатньо для посади пивного сомельє.

Пошуки все ж таки увінчалися успіхом: «П’ятниця» знайшла свого бірмена Євгена Потягіна. В галузі напоїв, зокрема пива, він пройшов дуже довгий шлях: працював з крафтовим пивом, з часом отримав професію винного сомельє, має досвід роботи барменом та бар-менеджером.  Але остаточно підкорив запальною дискусією. За словами керівниці ресторану, це єдина людина, яка вступила з нею в дискусію щодо пива та вина. На думку Дар’ї, пивний сомельє справжньої dreamteam повинен мати бажання розповідати про пиво, допомагати людям зрозуміти всю глибину та різноманіття цього напряму та культури його споживання.

Маючи великий багаж знань та досвіду в пивному напрямку, бірмен «П’ятниці» продовжує активно вчитися та самовдосконалюватися. З формуванням навчання ресторану допомогла Київська Пивна Ліга. Свої скіли в цій темі й навички пивної дегустації також підвищуються і бармени, менеджери, офіціанти.

Концепція ресторану побудована навколо пива

«П’ятниця» – перший в Західній Україні пивний ресторан з асортиментом пива у 40 кранів. Більша частина відведена під крафтові сорти, інша – міжнародні бренди та «класику жанру». І це було стратегічне рішення, адже серед гостей – багато людей, які ще не сприймають крафтове пиво. Але на них теж чекають, їм раді, відзначають ресторатори. Вони прагнуть, щоб асортимент дозволяв задовольнити потреби людей, які люблять крафт, і людей, які згодні тільки на давно знайомі бренди масового пива.

– Культура споживання навіть вже знайомих брендів може повністю відрізнятися від того світогляду, який мали споживачі. Їх теж треба правильно споживати, з правильними стравами тощо. Тож ми хочемо задовольнити попит на всі стилі, щоб людина не була обмежена, і лагідно підвести до крафту, а також підказати, що випити краще на аперитив, що – на діжестів, – відзначає пивний сомельє ресторану.

Команда «П’ятниці» потурбувалася і про великі компанії, в яких не всі полюбляють пиво. На одному крані розливається просеко, є два крани сидру та один з натуральним лимонадом. Для гурманів розроблені авторські рецепти пивних коктейлів, назви яких співзвучні з історією та життям мікрорайону, в якому розташований ресторан.

– Хороший сомельє не просто розбирається у пиві, він має бажання допомагати людям зрозуміти культуру його споживання, що це не тільки пиво і сухарики, різні сорти напою можна поєднувати з класичними або цікавими стравами. Фудпейринг розвивається, і ми зрозуміли, що у Львові поки що ніхто з цим не працює активно, чому б це не зробити у «П’ятниці»? – коментує керівниця закладу.

Майстерне поєднання страв та пива

За словами шеф-кухаря Євгена Неупокоєва, при формуванні кухні та меню відштовхувалися від двох головних завдань. По-перше, зробити швидку видачу. Також важливим був широкий асортимент вибору їжі до всіх 40 сортів пива.

Тут не обмежувалися одним напрямком кухні, як європейська чи азіатська. Основними китами меню стали страви з холодного цеху – салати, гарячого – супи й бургери, з хоспера – м’ясо та риба, страви вок і піца.  Що важливо, офіціант спочатку поцікавиться у гостя, що він буде їсти, і тільки потім порекомендує напій.

Загалом вся команда ресторану працює над тим, щоб кожний гість був впевнений: «П’ятниця» – це найкраще, що з ним може статись!

«Це особливий ресторан, адже яка різниця, який сьогодні день,
якщо у нас завжди «П’ятниця»