Для лімітованого бузинового пива "правдівці" збирають особливі квіти

Ідея
На заході Бельгії, практично на кордоні з Францією є крихітна сімейна «пивоварня вихідного дня» Казо (Brasserie de Cazeau). Серед кількох постійних сортів найцікавіший — валлонський сезон з квітками бузини. Характерний аромат фермерських дріжджів добре поєднується з ароматом свіжих квіток. Свою версію цього пива нещодавно знову зварили у «Правді». Про особливості технології розповів головний пивовар Юрій Заставний.

3 роки тому у львівському Театрі пива «Правда» вирішили зробити свою версію бузинового пива — з закисленням в чані, або kettle sour. На початку червня пивовари ходять на Замок і Знесіння, вираховують правильний момент збору квіток. Щоб в повному цвіті, на південній стороні, не після дощу, який вимиває ароматний пилок з квіток. І коли момент найкращий, маленька бригада йде на збір. Потім треба з суцвіття повідщипувати найменші квіточки — все вручну. Ну і нарешті, треба вгадати з самим пивом — а з kettle sours все не так просто.

— Єдина в 2018 році партія Замкової Гори нарешті готова. Партія вдала, така, як перша, 2015 року, а може й краща. З п‘ятниці в магазині «Правди» — ненадовго, працівники вже половину зарезервували для себе! Можна пити вже, а можна на півроку-рік відкласти. Хто зможе потерпіти. Я точно ні, — коментує Юрій Заставний у Facebook.

До речі, окремої уваги заслуговує і етикетка)