Bergshloss beer festival 2021: осінні пивні новинки рівненських локальних пивоварень

18 Жовтня 2021

Bergshloss beer festival 2021

Цьогоріч традиційне свято вулиць Коперника та Петра Могили, яке щорічно відзначають у Рівному 14 жовтня, перетворилось на перший локальний пивний фестиваль. У заході взяли 8 локальних пивоварень. Ароматні ІРА, темні портери і стаути, а ще розмаїття сидрів і смаколиків – усе це дегустували гості фестивалю. Журналісти проєкту Beer. Technologies&Innovations теж відвідали фест, поспілкувались з пивоварами і дізнались, що ж нині на крані.

Як розповідає організатор фестивалю, головний пивовар пивної ресторації «Кант» і пивзаводу «Рівень» Пршемисл Брож ідея провести фестиваль з’явилась ще до того, як розпочалась пандемія.

– Спочатку планували провести фестиваль у серпні 2020 року, але через covid-19 дата добряче змістилась. Нині ж усі пивоварні мають осінні і зимові сорти пива і їх можна презентувати та дегустувати. Це наш перший фестиваль і ми прагнемо розвивати пивну культуру в місті.

Серед пивоварень-учасниць фестивалю: «Волинський бровар», «Рівень», «Кант», «Броварня на Грушевського», «Три слона», «Еліт», Father`s brewery і Duben Brau.

– Дуже сподобалась ідея самого фестивалю. Такий захід відбувся вперше в Рівненській області. Ми готувались до холодної пори року і привезли з собою міцні сорти: мілк стаут, бельгійський блонд, ІРА, – ділиться співзасновник пивоварні Duben Brau Дмитро Таргоній.

Пивна ресторація «Три слона» пригощала класикою: лагери, вітбір, ІРА, стаут. А ще пивовари презентували довгоочікувану новинку – ірландський ель,  а доповненням до пива стала крафтова продукція: мацики та горішки.

«Броварня на Грушевського» на фесті презентувала пшеничне пиво, пілс, дункель.  З пивом представники пивоварні пропонували поєднати печиво з солоду, мацик і горішки.

Перевірені часом фаворити і новинки представила Father’s brewery.

– У нас на крані коронний сорт «пшеничне», напівтемний амбер-ель і дві новинки: мілкшейк ІРА з додаванням пюре манго, бананів і чорниці, а ще голден ель – міцний світлий ель з коріандром. Також у нас дозрівають доппельбок і балтійський портер, – коментує пивовар Father’s brewery Тарас Колядюк.

А приватня броварня «Еліт» і пивоварня «Волинський бровар» захопили з собою не тільки пиво, а й сидри.

До слова, сидри на «Волинському броварі» – новинка.

– Часто наші споживачі запитували нас, чи не плануємо ми виготовляти сидри. Ми вирішили спробувати це, зробили  чотири сорти: солодкий сидр з додаванням грейпфрута, напівсухий яблучний сидр з додаванням хвої, напівсолодкий малиновий сидр і напівсолодкий з додаванням банана, – ділиться комерційний директор Ярослав Швая-Янковський.

Рівненська приватна броварня «Еліт» презентувала розмаїття сидрів і власну класичну лінійку пива.

– На фестиваль привезли три улюблені сорти наших сидрів: «Вишню», яка виборола золото на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award 2021, а ще «Грушу» та «Абрикос. Також представляємо нашу пивну лінійку: світлий лагер, напівтемне «Бурштинове», карамельно-медове  «Преміум», імбирне «Преміум». Сьогодні вперше презентуємо новий сорт Indian Pale Lager, – розповідає співзасновник пивоварні «Еліт»  Павло Мокренський.

Також учасників фестивалю розважали музичні гурти: кавер-гурт “GudzikBand”, Віа “ТоШоНаДо”, гурту “Enel” і DJ X-RAY.

Організатор фестивалю, власник пивзаводу «Рівень» Мар’ян Года наголосив, що це перший пивний фестиваль, який згодом стане традиційним заходом для Рівного.

Такий підхід сприяє вихованню культури споживання пива та популяризації крафтового пивоваріння, – резюмує Мар’ян Года. –  У травні плануємо наступний пивний фестиваль!