Перший фестиваль пивної культури Kyiv Beer Festival зібрав 10 тисяч гостей

12 Жовтня 2017

Репортаж
Перший фестиваль пивної культури Kyiv Beer Festival пройшов 7–8 жовтня на «Арт-заводі Платформа». На фестивалі було представлено 200 сортів крафтового пива від 40 пивоварень і 10 домашніх пивоварів з України, а також від 7 великих імпортерів, які привезли пиво з більш ніж 10 країн Європи.

украинский крафт, пивной фест, фестиваль пива, Киев, Kyiv Beer Festival, пивная культура, Украина

Згідно з дослідженнями MMI TNS за 2013–2017 роки, близько половини українців, що вживають алкоголь, віддають перевагу пиву. У контексті такої популярності виникла необхідність відкрити нові грані напою нашим співвітчизникам, тобто як альтернативу мас-маркету представити крафтові сорти, зварені за «ремісничими» рецептами. Тому команда Ulichnaya Eda, що протягом останніх чотирьох років впроваджує в Україні європейську культуру споживання і приготування вуличної їжі, провела свій перший фестиваль пивної культури Kyiv Beer Festival.

Kyiv Beer Festival, пивная культура, крафтовое пиво, Украина, Киев
У крафтовому лекторію фестиваля

Тут гості дізналися про пиво практично все, і в теорії, і на практиці. За два дні в лекторії пройшло 16 лекцій про історію розвитку пивоваріння в Україні, особливості виробництва, просування, споживання і дегустації пива. Гості взяли участь у відкритих варках декількох сортів пива і навчилися орієнтуватися в основних його характеристиках: OG (orignal gravity, плотність), IBU (international bitterness unit, гіркота) і ABV (alcohol by volume, міцність).

пивная дегустация, крафтовое пиво

Дегустаційний процес було побудовано так, щоб жителі та гості Києва по-новому поглянули на пиво і відчули всі аспекти пивної культури. Дегустаційна порція складала 100 мл. Пивний павільйон був оснащений місцями для ополіскування келихів, щоб смаки різних сортів не змішувалися. Гості змогли особисто познайомитися і поспілкуватися з пивоварами і засновниками крафтового пивоварень – тими, хто вибрав для себе нелегку місію виховувати в українців смак до якісного пива.

Сергей Гойко, Пивная Дума, пивной ресторан, украинский крафт
Сергій Гойко, головний пивовар київського ресторану «Пивна Дума»

За словами засновника Kyiv Beer Festival Романа Тугашева, фестиваль стане щорічним і в 2018 році також пройде на «Арт-заводі Платформа». Команда організаторів Ulichnaya Eda на своїх ресурсах подякувала всіх пивоварів і любителів пива за зворотній зв’язок та участь у заході, а також пообіцяла, що наступний фестиваль буде ще більш масштабним та комфортним.

Фото: Максим Клименко, Зоя Кирилюк.

Контакти з пресою, акредитація: Дар’я Батозська, pr@ulichnayaeda.com.ua.

Арт-завод Платформа, Киев, фестиваль крафтового пива

Місце проведення
«Арт-завод Платформа» – найбільший креативний кластер в Україні, розташований на території колишнього Дарницького шовкового комбінату, площею 100 тис. кв. м. Це закрита екосистема, яка об’єднує бізнес, фестивалі, коворкінг, IT, арт, fashion, освіту та інші індустрії креативної економіки. З 2014 року гостями подій стало понад 2 млн осіб, а бізнес-community об’єднало понад 300 стартапів та інноваційних проектів.