Флагман українського пивоваріння відсвяткував своє п’ятиріччя

21 Серпня 2020

Varvar brewery
Історія київської пивоварня Varvar brewery розпочалась з 500 літрової пивоварні зібраної власноруч. За цей час тут зварили уже більше 60 сортів пива. Серед лідерів продажів «Milk Stout» та «Golden Ale», далі «ІPА» та інші. Сьогодні Varvar тішить своїх клієнтів як і класичним крафтовим пивом, так і постійними експериментами й власною бочковою програмою.

Я хотів створити щось невеличке, навіть камерне, і просте, і для цього почав шукати локацію. Для такого формату не потрібні центральні місця, площі, проїжджі вулиці, – як правило, пивоварні у всьому світі розташовані або в індустріальних зонах, або на околицях міст. Коли ми приїхали на цю локацію, тут була справжня лісопилка. От ви бачите перед собою два пройоми в барі, раніш це були дві сушарки для лісу. Тут, під навісом, була заскладована велика кількість пиломатеріалів. Мені це неабияк сподобалось.  Ми попередньо знали, що ця локація продавалася , тому із задоволенням придбали її.  Це справді те, чого я хотів.  І так, ми спочатку не збиралися запускати масштабний проєкт, тому й обладнання для пивоварні зробили власноруч. Проте нам вдалося дуже швидко «вирости з цих штанців», попит на наше пиво виявся дещо вищий, аніж ми очікували, – розповідає засновник пивоварні Василь Микулин.

Зруйнувати стереотип про те, що пиво – нудний й одноманітний напій – ось до чого прануть варвари на чолі з Василем Микуліним. І їм це неабияк вдається! Пиво Varvar швидко розлітається з полиць українських магазинів, й займає переможні місця на закордонних пивних змаганнях: WBA, International Beer Awards, Brussels Beer Challenge.

На свій день народження тут презентували три нові сорти пива – «Гречаний брегот», кислий ІРА на квейку, імперський гозе томат-каркаде-духмяний перець. Родзинкою став особливий набір стаутів.

П’ять років, п’ять пляшок, різні вида стаута. Малина – потужна реінкарнація нашого щорічного іменинного Abyss, чорний перський лайм, цикорій, в’ялений банан і макадамія, – поділились на пивоварні.

Про історію створення пивоварні,  світове визнання і формування українського бренду, новітні технології і витримку пива в бочках – незабаром в ексклюзивному інтерв’ю з Василем Микулиним.