Фольколь або слабкоалкогольне пиво - новий шведський тренд

08 Лютого 2018

Новий напрям крафту
Словник тендів крафтового пивоваріння поповнився поняттям “фольколь”. У Стокгольмі сьогодні процвітає помірність: з’являються бари і ботлшопи, які пропонують тільки слабкоалкогольне пиво. Новий тренд досліджувала The New Yourk Times.

Алкогольні закони в Швеції досить суворі. Наприклад, напої міцніше 3,5% тут дозволено продавати виключно в Systembolaget – державних алкогольних магазинах. Вони закриваються в суботу о третій годині дня – до ранку понеділка.

Звичайні продуктові магазини можуть продавати folköl – народне пиво з вмістом алкоголю від 2,8% до 3,5%. Таке пиво вважалося блідним, позбавленим смаку, але сьогодні воно отримало нове життя завдяки крафтовим пивоварам. Активно відкриваються і нові фолькольні заклади.

Шведи зазвичай обирають міцні IPA й кислі елі, але тренд слабоалкогольного пива розвивається завдяки зростанню інтересу населення країни до здорового способу життя.

Першим слабоалкогольних болтшопом став Bottl3.5hop. Заклад відкрився в 2016 році без спеціальної ліцензії і кухні, які є обов’язковими для звичайних барів в Швеції. Там представлено близько 120 різних сортів пива з усього світу, а також колаборації невеликих стокгольмських броварень.

Коли люди зрозуміють, що гарне пиво не обов’язково має бути міцним, ми побачимо зміну звичок споживання алкоголю. Вся справа в таланті пивовара, – упевнений співвласник магазину Bottl3.5hop Мартін Ямтлід.

Фото: TheNew York Times

Ми хочемо замінити середнє пиво на щось більш незвичайне, – додає співзасновник стокгольмської пивоварні Omnipollo Хеноко Фенті. Тут активно використовують новий тренд. Один з кращих сьогоднішніх варіантів фолколя – Omnipollo Bianca Mango Lassi Gose – німецьке кисле пиво, натхненне індійським напоєм – звучить трохи надумано, але вийшло дійсно добре.

Фенті зізнається, довгий час цурався слабоалкогольного пива, адже смак йде рука об руку з високим вмістом алкоголю, що частково є справедливим. Але, розвиваючись як пивовари і як споживачі, в Omnipollo вирішили спробувати створити слабкоалкогольне пиво з багатим смаком.

Можливість насолоджуватися пивом без побічних ефектів зацікавила і Оллі Маклірі Олін, яка разом з чоловіком заснувала Folk & Friends – доброзичливе до собак фолколь-кафе на Кунгсгольмені. Незабаром подружжя збирається відкривати ще одне таке кафе.

 

Фото: TheNew York Times

Іншою позитивною стороною тренда фольколь є можливість активного просування крафтових пивоварів. Наприклад, бар-ботлшоп Folkolsbutiken концентрується на просуванні нордичних, в основному шведських пивоварень. Його власник Йохан Пало зазначає, що незважаючи на зростання інтересу, багатьом початківцям крафтового пивоваріння важко донести своє пиво до споживача. Адже є труднощі з потраплянням в асортимент Systembolaget.