Хмільні подорожі Україною: найкращі пивні заклади

17 Серпня 2020

Пивні заклади
Цьогоріч вирушати в подорож Україною не тільки модно, а й варто і необхідно. Це один з рідкісних приємних подарунків мінливого 2020-го – можливість відкрити для себе все туристичне розмаїття України – від природних красот до гурманських смаколиків. Якщо ж ви обожнюєте пиво, врахуйте в «дорожньому листі» пивні ресторани та паби, які претендують на звання найкращих в Україні, пише видання «Новое Время». А знайти той чи той заклад ми можете на Пивній мапі України.

Список кращих ресторанів і пабів складений на основі номінантів і лауреатів премії Сіль за 2018, 2019 і 2020 роки і 100 кращих ресторанів України за версією НВ.

Дніпро

Кеды искусствоведа

Паб, відкритий у 2017 році, дуже швидко завоював повагу любителів пива, а в 2019 році відкрив філію в Києві. Власники називають його місцем, яке об’єднує мистецтво крафтового пивоваріння з авторською кухнею. Тут подають чудове українське та імпортне крафтове пиво, проводять зустрічі із пивоварами.

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 4

Три ноги

Атмосферний паб, розташований у підвальному приміщенні, протягом шести років вабить гостей широким асортиментом українського і імпортного крафтового пива, стравами американської та європейської кухні та ботл-баром.

Адреса: вул. Гопнер, 3а

Івано-Франківськ

Cooper Head. Beer Workshop

Міні-пивоварня Cooper Head. Beer Workshop відкрилася в місті в 2017 році. Тут варять десять сортів крафтового пива Wheat Beer, Dry Stout, Pilsner, Munich Lager, Dunkel, IPA, Oatmeal Stout, West Cost Blonde (в колаборації з польською пивоварнею Doctor Brew) і Belgian Dubbel Ale. Атмосферний заклад виконано в стилі стімпанк. До пива тут подають страви європейської кухні.

Адреса: вул. Мазепи, 6

Київ

Зі столичними ресторанами і їх асортиментом пива пропонуємо познайомитися в окремому рейтингу, складеному спеціально до Міжнародного дня пива. У ньому дев’ять нових і перевірених часом київських пабів із крафтового пивом, і в їх числі: Кеды искусствоведа, Мокрі вуса, Punkraft, Drunken Monkey Bar та ін.

Львів

Кумпель на Митній

Це перша львівська ресторан-пивоварня з багатим вибором пива, звареного тут же в ресторані. Родзинкою ресторану є також легендарна Пивна Циця, прикластися до якої може кожен, символ вар’ятства і батярства. Тут можна спостерігати процес народження пива – мідні чани для пивоваріння розташовані прямо посеред залу. У ресторані подають страви виключно галицької кухні.

Театр пива Правда

Пиво у Львові варять прямо на Ринковій площі. В одній зі старовинних будівель розташувалася пивоварня, яку його засновники назвали театром пива. Пиво тут варять кращі пивовари України, Бельгії, Чехії та США. Вони дивують пивом з таких інгредієнтів, як шишки свіжого хмелю, цвіт бузини і соняшником. Місцеве пиво є переможцем багатьох міжнародних пивних конкурсів.

Адреса: площа Ринок, 32

Човен

Ще один пивний бар, розташований в центрі Львова. Тут подають 16 сортів українського крафтового розливного пива: нефільтроване світле, напівтемне, темне, біле пиво, а також елі та сидри. Пиво зберігається у підвальній кімнаті з відповідним мікрокліматом.

Адреса: вул. Вірменська, 33

Craft & Kumpel

Пивне ательє Craft & Kumpel запрошує на крафтове і класичне пиво власного виробництва, пивні коктейлі і спеціально підібрані до цього пива страви. Визначитися із пивом і стравами допоможуть місцеві пивні сомельє. У закладі також проходять професійні дегустації.

Адреса: площа Ринок, 18

Одеса

Tref Beer Hub

Пивна станція Tref Beer Hub – це паб із пивоварнею, де готують фірмове пиво БУТЕЛЪПЕШТ. До пива тут подають страви єврейської, європейської, американської та японської кухні.

Адреса: Люстдорфська дорога, 57а

Mash Taproom – Craft Beer & Coffee

У крафтовому гастропабі, розташованому в самому серці Одеси, пропонують широкий вибір крафтового пива України та світу в 12 кранах з постійною ротацією і більш ніж 100 пляшках і банках. До пива тут подають авторську кухню – скандинавський фьюжн і ароматну каву. Поціновувачів пива тут чекають пивні школи, сліпі дегустації, пивні путчі, фудперінг, боттлшерінг та ін.

Адреса: вул. Ланжеронівська, 28

Рівне

Гастропаб Father

Український виробник крафтового пива Father’s Brewery запрошує до свого гастропабу, який знаходиться тут же, на території пивоварні. Його власники невтомні експериментатори, і спеціально до міжнародного дня пива представили новий сорт – мілкшейк IPA з чорницею і лохиною.

Адреса: вул. Степана Бандери, 24

Тернопіль

Пивоварна ресторація Ковчег

Пивоварна ресторація, побудована в формі Ноєвого ковчега, пропонує широкий асортимент пива власного виробництва. До пива тут подають європейську кухню і багато-багато м’яса.

Адреса: Анатолія Живова, 5а

Харків

Daf Pub craft beer & whiskey

Веселий паб, в якому починають з пива і продовжують із віскі. Тут 20 кранів старанно відібраного крафтового пива українських та зарубіжних пивоварень і 28 сортів віскі. Паб регулярно тішить завсідників новинками в кранах, його кухня рясніє м’ясними стравами і десертами.

Адреса: вул. Сумська, 22

Red Door Pub

Red Door Pub дуже уважно стежить за кращими зразками українського та зарубіжного крафтового пива, намагаючись запропонувати харків’янам як перевірену класику, так і модні новинки із найекзотичнішими смаками. У пабі 20 кранів крафтового пива і понад 100 пляшок імпортного крафтового пива в барній карті. І дуже смачна піца на закуску.

Адреса: вул. Гоголя, 2а

Черкаси

Oskar

Паб Oskar – це перша пивоварня в місті, розташована при ресторані. Тут варять чотири сорти пива із натуральних інгредієнтів: світле, темне, пшеничне і портер. Меню включає традиційні страви скандинавсько-німецької кухні – ці народи точно розуміються на пиві. Інтер’єр закладу витриманий у стилі класичних європейських пабів.

Адреса: бул. Шевченко, 150