Кабмін затвердив програму реформування спиртової галузі

17 Серпня 2020

Реформи
Очікується, що реалізація програми дозволить збільшити обсяги виробництва харчового і технічного спирту на 20%, біоетанолу – на 10%, повідомляє УНІАН.

Кабінет міністрів затвердив програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки. Як передає кореспондент УНІАН, прийнята на засіданні уряду постанова передбачає вдосконалення державної політики щодо розвитку галузі, боротьбу з тіньовим ринком спирту, частка якого в Україні становить 50%, формування умов для конкурентного ринку тощо.

Що має змінитися

Серед основних завдань програми – врегулювання законодавства щодо обліку спирту з використанням лічильників виробленої продукції, підтримка малих підприємств-виробників дистилятів і встановлення вимог до них, захист географічних назв спиртних напоїв, приватизація заводів державного підприємства “Укрспирт” та інших об’єктів спиртової та лікеро-горілчаної галузі й т.ін.

Очікується, що реалізація програми дозволить збільшити обсяги виробництва і реалізації: харчового етилового спирту на 20%, спирту етилового денатурованого для технічних потреб – на 20%, біоетанолу – на 10%, дистилятів і спиртних напоїв – на 15%.

Також скорочення тіньового ринку спирту і створення 500 робочих місць. Відзначається, що ці кроки дозволять залучити інвестиції в модернізацію спиртової галузі та сприятимуть збільшенню експортного потенціалу України.