Канадські пивовари зварили пиво зі стічних вод

21 Серпня 2020

Пивна новинка
Вчені і пивовари зварили нове пиво на основі стічних вод, які, варто відзначити, пройшли максимальну очистку. Результат фахівців задовольнив. Вийшов сухий світлий ель з фруктовим присмаком, повідомляє Korrespondent.net.

Крафтова пивоварня Village Brewery з канадського міста Калгарі разом з вченими зварили пиво на основі стічних вод. Стверджується, що пінний напій нічим не відрізняється від звичайного, а така технологія допоможе зберегти запаси питної води, що скорочуються, пише CBC.

Ідея зробити пиво з відходів прийшла вченим з Університету Калгарі, які працюють над урядовим проектом щодо поліпшення системи очищення стічних вод. Фахівці знайшли однодумців в особі працівників пивоварні Village Brewery.

Було зварено 1,6 тисячі банок напою. Процес залишився тим самим. Єдине, що було змінено в рецептурі, – стічна вода. Муніципальні стічні води в Канаді проходять через складну систему очищення, що включає обробку ультрафіолетовим світлом і фільтри для сміття.

Вчені і пивовари вдосконалили цей процес. Оброблена вода додатково очищалася за допомогою ультрафільтрації та зворотного осмосу. Таку воду вже можна пити.

Про всяк випадок придатність води довірили перевірити медичній організації Alberta Health Services, де її схвалили.Вийшло пиво таке ж, як звичайне. Це сухий світлий ель з фруктовим присмаком.

Що стосується подальших планів з випуску пива зі стічних вод, то поки нова партія не планується, оскільки, вважають експерти, люди ще не зовсім готові до таких змін.