«Карлсберг Україна» вилучає з прилавків партію квасу, в якому виявили вторинне бродіння

18 Листопада 2019

Безпека харчових продуктів
Український виробник «Карлсберг Україна» вирішив вилучити з обігу свою продукцію. Він відкликав партію квасу «Квас Тарас Білий» у ПЕТ пляшках об’ємом у півтора літра за номером 27.08.2019 В1 та з терміном придатності до 25.12.2019, повідомляє Держпродспоживслужба. Причиною цього став вміст діоксиду вуглецю, який міг призвести до негативних наслідків.

Відповідно до результатів внутрішнього контролю, у партії за номером 27.08.2019 В1 виявили вторинне бродіння. Через це може збільшитись масова частка спирту та вміст діоксиду вуглецю, що призводить до деформації та механічного пошкодження пляшки, а можливо й навіть до вибуху.

Держпродспоживслужба підтримує таку свідому позицію ПтАТ «Карлсберг Україна» та вжитті заходи щодо відкликання своєї продукції з ринку. Такий випадок є безпрецедентним, оскільки рішення про добровільне вилучення своєї продукції з обігу, а не через вжиття заходів з боку органу контролю, приймається вперше в українській практиці.

У Держпродспоживслужбі кажуть, що хоч він і відповідає показникам безпечності, однак все одно не рекомендований до вживання. Адже має відхилення від початкових показників якості, які затверджені компанією. Відтак споживачі можуть повернути придбаний квас цієї партії із відповідною компенсацією через мережі магазинів за умови наявності чеку.