Клуб пивних дегустаторів «КПД100» ділиться секретами правильної дегустації

22 Грудня 2020

Пиво

У жовтні 2020 року організатори пивної премії Hop Cup Ukraine Open Beer Awards започаткували Клуб пивних дегустаторів «КПД100». Про ідею створення клубу, формат зустрічей-дегустацій та особливості відбору сортів і зразків розповів засновник Клубу Олексій Волков.

Одна з найважливіших причин створення клубу – формування кваліфікованого резерву й навчання пивних суддів для українських пивних конкурсів.

Ми активно співпрацюємо з вашим проєктом, я також був пивним суддею та й організовую власний конкурс Hop Cup, під час проведення якого зіштовхнувся з низькою кваліфікацією людей, які є суддями наших конкурсів. Багато з них пройшли навчання у КПЛ, хтось готується до здачі іспиту BJCP, одначе якщо не прокачувати свої скіли регулярно,  то теорія з часом забувається. Наприклад, якщо не порівнювати «найсильніші» зразки із трохи слабшими або й зовсім невдалими, то якість оцінок буде страждати, – розповідає Олексій.

Під час зустрічей-дегустацій учасники мають змогу навчитись правильно дегустувати пиво, засвоїти професійну лексику, обговорити зразки й напрацювати бібліотеку смаків. У заходах беруть участь власники пивних магазинів, домашні пивовари і біргіки.

Спочатку дегустатори обирають сорт. За словами Олексія, нині у фаворі міцніші сорти пива,  оскільки надворі зима, й люди хочуть пити зігріваючі напої. У теплішу пору року дегустуватимуть лагери та  кисляки.

Про формат дегустацій засновник Клубу розповідає так:

 Усім, хто зареєструвався на дегустацію, я заздалегідь  надсилаю стилевий довідник BJCP українською та англійською мовами, щоб можна було порівняти оригінал і переклад; список дефектів, у якому відокремлюю ті, які можуть бути властиві цьому стилю пива, і дегустаційний лист BJCP. Перед початком дегустації у нас зазвичай є калібрувальний зразок, описаний BJCP. Ми чітко обговорюємо характеристики стилю, можливі наявні дефекти. Згодом куштуємо цей зразок і обговорюємо його.  Потім відбувається процес сліпої дегустації: учасникам виносять по одному зразку пива й вони його оцінюють. У кінці дегустації показуємо представлені зразки, формуємо рейтинг.

Олексій розповідає, що намагається діставати зразки, описані BJCP.  Також купує популярні зразки українського крафтового пива. Намагаюсь підтримати і виробників, і продавців.

До слова, Клуб пивних дегустаторів вже провів дві зустрічі, у рамках яких учасники оцінювали зразки Imperial Stout та Golden Ale.

Ми провели дві зустрічі, у четвер буде закрита зустріч-дегустація імперських стаутів для членів Асоціації сомельє, 4 з яких незабаром складуть іспит BJCP.  У неділю запланована дегустація Barleywine.