Колаборація поза конкуренцією: «Кеди мистецтвознавця» і The Dealer Bottle Shop

09 Вересня 2021

Пиво
480 видів крафтового пива в одному місці – таке амбітне завдання поставили перед
собою засновники київського паба та пивної крамниці. Подібне розмаїття важко знайти навіть у найбільших пабах європейських країн. І такої цифри українці розраховують досягнути вже восени. Що надає їм сміливості та впевненості? Амбітний тандем топового паба «Кеди мистецтвознавця» і The Dealer Bottle Shop в Києві та, звісно, любов до крафту. Магазин пляшкового пива для біргіків і не тільки відкрився на початку 2021 року прямо у приміщенні «Кедів». Якщо раніше заклад займав два поверхи, то тепер на першому –
Bottle Shop, а на нижньому – паб.

Ці два вже топові заклади не є проєктом однієї компанії. Дніпровський і київський паби «Кеди мистецтвознавця» знайомі нам за співзасновником Денисом Жаткіним, а The Dealer Bottle Shop Kyiv – за ексбартендером відомого київського пабу Punkraft Олександром Дзенгілевським. Що об’єднує, здавалося б, конкурентів?

Паб і Bottle Shop – схожа концепція, любов до крафтового пива та культури його споживання. А пивознавців
Дениса й Олександра – взаємоповага, порозуміння та творчість. З цього й народилася синергія, співпраця та
дружнє сусідство двох самобутніх проєктів. Паб і магазин не просто не конкуренти, вони підсилюють один
одного та примножують результат.

Заплуталися? Розбираймося! Паб «Кеди мистецтвознавця» та The Dealer Bottle Shop – два окремі проєкти.
Паб, який уже став культовим, відкрився в самому центрі Києва влітку 2019 року. Заклад займав 2 поверхи:
маленький зал на першому поверсі та просторий у підвальному приміщенні. Саме внизу відбувалося і відбувається все найцікавіше: збиралися великі компанії, видовищно працював бар і пивна біржа, фішка якої – зміна цін на той чи інший сорт пива. На інтерактивній таблиці ви можете побачити найвищу й найнижчу ціни на асортимент пива, і чим більше замовлень певного сорту, тим вищою стає його вартість. За склом охолоджувалося пиво, манила ароматами відкрита кухня. А от верхній рівень більша частина відвідувачів ігнорувала. До недавнього часу, доки там не з’явилися холодильники з пляшковим крафтом – кращими новинками, ексклюзивами, зразками українського та світового пивоваріння.

Народження The Dealer Bottle Shop Kyiv

Як на верхньому поверсі «Кедів» з’явився The Dealer Bottle Shop? У результаті дружньої бесіди. Олександр Дзенгілевський давно виношував ідею заснувати власний невеличкий магазинчик або бар. Каталізатором процесу став карантин. До того ж Олександр вже був знайомий з Ніною й Олексієм – засновниками львівського The Dealer Bottle Shop. Окрім того, схожого bottle shop у Києві ще не було. Звісно, в майбутнього дилера не було питань щодо пива та його вибору, але була купа невідомих нюансів щодо оренди приміщення під бізнес. За порадою він звернувся до Дениса Жаткіна. І раптом зірки зійшлися: батько «Кедів» запропонував на зручних умовах розташувати Bottle Shop прямо над пабом.

Далі процес закрутився швидше, але не менш цікаво. Класичних інвесторів Олександр не запрошував. Стартові вкладення збирав за принципом краудфандингу. Він запропонував поціновувачам крафту зробити внески, залежно від суми яких «фаундери» потім змогли отримати щомісячні пивні бонуси, депозит на пиво, право першої проби лімітів, мерч і різні приємні плюшки. І вдалося! Доклавши до суми власні кошти, Олександр відкрив The Dealer Bottle Shop. Врахуйте, що відкриття та перші місяці його роботи припали на карантин, тому bottle shop активно працював на доставку не тільки по Києву, а й у різні куточки України. Для цього всього лиш потрібно було написати Олександру й замовити пиво. Всі доставки відправлялись день у день.

– Загалом я вважаю цю колаборацію дуже успішною. Якщо для нашої країни це щось незвичайне, то в Бельгії, наприклад, достатньо розповсюджена практика, коли пивний ресторан працює разом з магазином пляшкового пива, – коментує Олександр ДЗЕНГІЛЕВСЬКИЙ.

Продовження статті читайте у журналі Beer. Technologies&Innovations №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!

Для найбільших фанів пива і пивоваріння медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує оформити передплату на журнали за АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ!

Журнал «Beer Technologies» за 2021 р. можна придбати за 350 грн! За 2021-2022 рр. – за 800 грн!

АКЦІЯ діє до 12.09.2021 року.

Марина Захарчук: тел. +38 (097) 17 49 269, beertechdrinks.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net