Вже завтра відзначають Міжнародний день пива!

05 Серпня 2021

Міжнародний день пива
У всьому світі ця подія відзначається в першу п’ятницю серпня. Цьогоріч це свято припало на 6 серпня. 

Святкують і виробники, і шанувальники напою. Пиво – третій за популярністю напій у світі після води та чаю, його історія налічує кілька століть. Існує безліч рецептів приготування пінного, тому не дивно, що на честь пива влаштовують лекції, шеринги, змагання і фестивалі.

Читайте також: Про пиво та пивоваріння: добірка відеоканалів

Екскурс в історію

Пиво вживали практично всі культури протягом всієї історії людства. Найдавніше свідчення одержимості пивоварінням відноситься до стародавнього Вавилону і Месопотамії. Археологи розкопали рецепти пива, які були написані на глиняних табличках в 4300 році до нашої ери, а також пивні керамічні посудини від 3400 року до нашої ери. Пиво варили з пшениці, вівса, жита, проса, ячменю і полби. У стародавньому Китаї варилося пиво з пророслого рису, а також з рису і фруктів.

Існує навіть Гімн Нінкасі – ода шумерській богині пива, яка сходить до 1800 року до нашої ери і включає в себе рецепт пива, звареного жрицями.

У середні століття християнські монахи почали варити пиво на хмелі. До цього пиво варилося з місцевими добавками, такими як фініки і оливкове масло, щоб додати аромат. Сьогоднішнє пиво продовжує варитися з хмелем, травами або фруктами, які додають смак. Мистецтво пивоваріння сьогодні залишається ремеслом, в якому використовуються вікові технології, ретельно відточені протягом тисячоліть.

Читайте також: Про пиво й пивоваріння – добірка україномовних книг

Кілька днів тому пивна блогерка, суддя і перекладачка Лана Світанкова у мережі Facebook запустила флешмоб #дякуюзапиво.

Давайте скажемо #дякуюзапиво улюбленій пивоварні, бару, блогеру, автору, бармену, власнику крамниці, всім, хто робить так, щоб пиво у нас було, і було гарно. Їм буде приємно (я вам гарантую), і більше людей дізнаються про них від вас, – поділилась Лана у соцмережі.

Тож давайте завтра привітаємо улюблених пивовара, пивоварню чи паб і скажемо #дякуюзапиво.