Комітет з питань фінансів підтримав законопроєкт про ринок крафтового пива

29 Квітня 2021

Крафтове пиво
Комітет ВР із питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроекти №5118 та №5119 про підтримку крафтового пива.

Чому це важливо?

Як ідеться в повідомленні BRDO, cьогодні ринок крафтового пива займає усього 3% від загального обсягу, виробленого в Україні. Ця цифра могла би бути значно більшою, проте надмірне державне регулювання стримує розвиток малого пивоваріння.
Ліцензійні обмеження для малих пивоварів дозволяють виробляти не більше 300 тис. літрів на рік. За таких умов вартість оптової ліцензії становить 30 тис. грн, а в разі перевищення зазначеного обсягу — 500 тис. грн.
При цьому, загальноприйнята європейська норма обсягів виробництва пива для малих броварень — 20 млн літрів на рік, що зокрема, також дозволяє таким броварням сплачувати знижену ставку акцизу у розмірі, меншому на 50% від загальнонаціональної акцизної ставки. У свою чергу, карантинні обмеження теж негативно вплинули на галузь.

Що пропонують законопроєкти №5118 та №5119?

▪збільшити норму максимального обсягу виробництва до 20 млн літрів на рік для малих виробників пива;
▪зменшити акциз на виробництво пива для малих виробників пива на 50% від загальнонаціональної акцизної ставки;
▪скасувати оптову ліцензію для малих виробників пива;
▪увести безстрокову ліцензію на виробництво пива та диференціювати штрафи в залежності від річного об’єму виробництва.

Проєкти законів про поліпшення умов ведення бізнесу в галузі пивоваріння розроблені за участі експертів BRDO на основі аналізу ринку ферментованих алкогольних напоїв України (http://bit.ly/Bev_GP), а також численних консультацій з виробниками ферментованих напоїв.