Користь пива: топ-5 фактів

22 Жовтня 2021

Пиво

У середньовічній Європі люди побоювалися пити звичайну воду через її сумнівну чистоту, а ось продуктами бродіння тамували спрагу без остраху. Головними «пивними» державами вважаються Німеччина, Чехія, Голландія, Бельгія. Користь пива — давній предмет суперечок учених і медиків. Постійно з’являються результати нових, часом дуже суперечливих, досліджень. Так чим же корисний пінний напій?

Варто запам’ятати, що безпечна доза для жінок — 300 мл пива, випитого 1 раз на кілька днів. Допустима норма для чоловіків — 0,5 л за той самий період.

Чим корисне пиво

Топ-5 фактів, що свідчать про користь «рідкого хліба»:

  1. Люди, які помірно та регулярно вживають пиво, менше схильні до ризику передчасної смерті. Такого висновку дійшли науковці Virginia Tech. За їхніми даними, серед любителів поласувати пінним напоєм ймовірність померти передчасно нижча на 19 %. Є дані про те, що цей продукт має чудову властивість — він здатний омолоджувати клітини організму. Корисні властивості пива цим не обмежуються. Ті ж дослідники стверджують, що «рідкий хліб» допомагає заспокоїтися, цілюще впливає на судини та прискорює обмін речовин.
  2. Завдяки «рідкому хлібу» можна … скинути вагу! Є твердження, що від пива росте живіт плюс воно сприяє набору зайвої ваги. Але британські вчені дотримуються іншої думки. Так, у роботі Тіма Спектора, професора Лондонського королівського коледжу, йдеться про те, що пінний напій чудово стимулює травну систему, за рахунок чого можна досягти ефекту схуднення. А гладшають, наголошує Спектор, від закусок до пива — горішків, сухариків, всіляких снеків.
  3. Споживання розумної кількості «рідкого хліба» — чудова профілактика сечокам’яної хвороби. Така інформація була опублікована в одному з американських наукових журналів. Якщо час від часу пити невелику кількість пива, то ймовірність утворення каменів у нирках знижується на цілих 40 %! Але не забувайте, що позитивний ефект повністю нівелюється перевищенням дозування. Для нирок вкрай важлива помірність у вживанні «рідкого хліба».
  4. Розумні дози пінного напою — дієва профілактика онкологічних захворювань. Такого висновку дійшли японські вчені, які досліджували, чим корисне пиво. Річ у тім, що «рідкий хліб» містить ксантохумол — речовину, яка ефективно бореться з канцерогенами та блокує утворення ракових клітин.
  5. Всупереч поширеній помилковій думці, пиво менш поживне, ніж багато безалкогольних напоїв. А за вмістом корисних речовин «рідкий хліб» не поступається натуральним сокам! Наприклад, напій, виготовлений з м’якоті апельсина, калорійніший, ніж той самий об’єм світлого пива. А за вмістом калію, магнію, фосфору, заліза, міді, цинку «рідкий хліб» не поступається цьому соку. Навіть у темному пиві менше вуглеводів, ніж в молоці чи солодкій газованій воді! Та корисні властивості слабоалкогольного напою цим не обмежуються. Наприклад, він цілюще впливає на шкіру, активізує роботу мозку. Корисний «рідкий хліб» і для волосся.

Джерело: Metro

Читайте також: Пивовар, тара чи транспортування? Що саме впливає на термін реалізації пива?