Міжнародний день лагера: характеристика сорту й особливості дегустації

10 Грудня 2020

Лагер
Щорічно 10 грудня відзначають Міжнародний день лагера. 

Побутує думка, що лагер – найпростіше пиво. Насправді це не так, по-перше, у лагера безліч сортів, по-друге, зварити лагер досить складно.

Лагер чутливий до перепадів температур, а для утримання потрібного температурного режиму потрібно відповідне обладнання. Лагер вимагає чіткості, якщо недосипати або, навпаки, пересипати дріжджів: це миттєво позначиться на смаку, помилки в варінні лагера неприпустимі – смакові дефекти будуть очевидні.

Як варять лагер?
Спочатку готують сусло – для цього дроблять солод, при цьому не допускаючи того, щоб він перетворився в кашу. Потім масу замочують, а після фільтрують – в такому стані затертий солод знаходиться деякий час, поки на дні не осядуть тверді частинки.

Потім сусло варять. Його нагрівають, доводять до кипіння і додають хміль, цей процес займає дві-три години. Після того як рідина охолоне до потрібної температури, в суміш додають дріжджі. Для пива верхового бродіння перед додаванням дріжджів сусло охолоджують до 18-22 градусів, для пива низового бродіння – до 5-10 градусів.

Наступний етап – дозрівання, для цього використовуються великі ємності з нержавіючої сталі, а сам процес триває від декількох тижнів до чотирьох місяців. Після чого пиво фільтрують і розливають.

Види лагерів:

 • International Lager:
  International Pale Lager);
  (International Amber Lager);
  (International Dark Lager);
 • Czech lager:
  Czech lager;
  Czech Premium Pale Lager;
  Czech Amber Lager;
  Czech Dark Lager;
 • Pale Malty European Lager та ін.

Як дегустувати лагер?

По-перше, пиво не повинно бути занадто холодним або теплим, так воно втратить частину своєї ароматики. Краще налити пиво в келих і дати йому подихати кілька хвилин. Потім потрібно накрити долонею шийку і збовтати пиво круговими рухами, а потім опустити ніс в келих і відчути аромат. Спробуйте вловити знайомі запахи, наприклад хліба, жита.

Якої температури повинно бути пиво?

Пиво не повинне  бути холодним або теплим, температура 5-8 градусів відмінно підійде різним сортам лагера, тому зберігати його можна просто в холодильнику.

З чим смакує цей сорт?

Світлий лагер  відмінно освіжає і втамовує спрагу. До такого сорту добре підійдуть гострі страви, наприклад мексиканські такос, також світлий лагер добре поєднується з морепродуктами. Темний лагер відмінно підійде до м’ясних і жирних страв, а бок любить гострішу їжу, тому тайська, індійська або ж мексиканська кухня складуть йому чудову компанію.