Найбільшу пивну компанію світу оштрафували через улюблене пиво бельгійців

15 Травня 2019

Махінації
Європейська комісія оштрафувала Anheuser-Busch InBev NV на 200 мільйонів євро за спроби обмежити імпорт в Бельгію пива марки Jupiler з Нідерландів, де воно коштує дешевше. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

– Споживачі в Бельгії були змушені переплачувати за своє улюблене пиво через навмисну ​​стратегію AB InBev щодо перешкоджання транскордонній торгівлі між Нідерландами та Бельгією, – заявила представниця Європейської комісії з конкуренції Маргрете Вестагер. – Спроби домінуючих компаній порушити правила єдиного ринку для підтримки високих цін незаконні, і тому ми оштрафували AB InBev на 200 млн євро.

Jupiler є найпопулярнішим брендом пива в Бельгії, займаючи приблизно 40% ринку за обсягами продажів. Це пиво також продається в інших країнах ЄС, проте за нижчими цінами через підвищену конкуренцію.

Як показало розслідування Єврокомісії, яка виконує функції головного антимонопольного регулятора Євросоюзу,
AB InBev різними способами намагалася перешкодити придбання ритейлерами більш дешевого пива в Нідерландах для його продажу за зниженими цінами в Бельгії.

Зокрема, компанія змінювала дизайн банок, прибравши з них написи на французькому, які вважаються обов’язковими в Бельгії, де діють три державні мови.