Untappd: десятка найпопулярніших стилів пива 2020 року

21 Грудня 2020

Untappd

Пивна соцмережа Untappd розпочала підбивати підсумки  року. Споживачі із усього світу у 2020 начекінили більше 100 мільйонів пив, а понад 200 тисяч пивоварень додали майже 350 тисяч нових зразків пива. У своєму першому огляді засновники називають 10 найпопулярніших стилів 2020 року.

10 місце

Lager – Pale (Світлий лагер)

The Euro Pale Lager виділяється  помітним ароматом хмелю, а також солодовою солодкістю. З низьким рівнем ABV (від 3% до 5%), цей стиль потрапляє в топ-10 на 2020 рік. Цього року Birra Moretti набрало найбільше чекінів і стало найпопулярнішис пивом у стилі Lager – Pale. До слова, цей стиль теж увійшов в 10-тку 2019 року.

9 місце

Belgian Tripel

Ласкаво просимо до списку 10 найкращих, бельгійський Tripel! Минулого року цей стиль увійшов до числа 19 найкращих, а цьогоріч піднявся аж на 10 позицій. Для цього стилю іноді характерний пряний смак. Тіели часто знаходяться на вищому кінці спектру ABV, проте доступні для багатьох різних смаків. Ці сорти пива, як правило, кондиціоновані в пляшках і закінчуються сухими. Цього року найкращим пивом цього стилю було Tripel Karmeliet від Brouwerij Bosteels.

8 місце

IPA – Session / India Session Ale

Традиційне пиво цього стилю варіюється від 5% ABV і нижче. Цього року цей стиль дещо втратив позиції (номер 6 у 2019 році). У 2020 році кращим пивом цього стилю стало  All Day IPA від Founders Brewing Co.

7 місце

Stout – Imperial / Double

Імперський стаут – досить міцний сорт. Чорного кольору, це пиво зазвичай має надзвичайно насичений солодовий смак та аромат із повним солодким солодовим характером. У 2019 році зяйняв ту ж позицію.  Найкращим пивом цього стилю в 2020 році став бренд Stout County Bourbon County.

6 місце

Sour – Fruited

Фруктові сауери охоплюють шипучі американські елі, змішані з традиційними персиками, кислі лагери з акцентом на чорну смородину і змішані світлі елі, витримані в винних бочках з ягодами і кісточковими фруктами.  Цьогоріч кисле пиво  піднялось з 8 на 6 сходинку в порівнянні з 2019 роком. Дані свідчать, що це один з найпопулярніших і перспективних стилів. У 2020 році кращим пивом цього стилю став Vibrant P’ocean від Dogfish Head Craft Brewery.

5 місце

IPA – Imperial / Double New England

У топ-5! Зазвичай домінує стиль IPA, Double New England IPA потрапляє прямо в чергу. Удвічі молодша версія цього пива упаковує тонни “соковитого” аромату без гіркоти, яка звична до основних IPA. IPA в Новій Англії – один з найкращих стилів, в який інвестує більшість пивоварних заводів. Найвищим пивом цього стилю був King Sue з Toppling Goliath Brewing Co.

4 місце

Pale Ale – American

Американська інтерпретація класичного англійського стилю, американського пейл елю, характеризується квітковими, фруктовими, цитрусовими, сосновими, смолистими чи хмелевими характеристиками американського сорту. Це був один з найбільш стабільних стилів пива з самого початку пивоваріння, найвідоміший з яких – світлий ель з Сьєрра-Невади. У 2019 він був на тому ж 4 місці. Кращим пивом цього стилю в 2020 році був Pale Ale з Сьєрра-Невади!

3 місце

IPA – Imperial / Double

Оскільки IPA домінують на ринку,  то номер 3 звичайного IPA не дивує. Імперський індійський блідий ель відрізняється високою гіркотою, смаком та ароматом хмелю.  Минулого року цей стиль також потрапив під номер 2. У 2020 році користувачі зачекінили понад 34 000 різноманітних сортів пива цього стилю. Найкращим пивом цього стилю у 2020 році стало Hopslam від пивоварні Bell’s.

2 місце

IPA – New England

На другому місці розташувалась IPA New England. За останні кілька років він захопив пивоварний світ божевільним зростанням. Для них характерні соковиті, цитрусові та квіткові аромати з більш тонким і менш хмельовим смаком, ніж у типових IPA. У 2020 році на 11000 пивоварень зачекінили  понад 48000 сортів пива цього стилю.  Кращим пивом цього стилю в 2020 році стало Hazy Little Thing від Sierra Nevada.

1 місце

IPA – American

І, нарешті, номер 1. Цей стиль нині є основним у пивоварній індустрії. Він був номером 1 в списку Untappd останні 10 років. У цьому році на Untappd було зареєстровано понад 87 000 різних IPA з більш ніж 21 000 різних пивоварень. Навіть під час пандемії IPA є фаворотим споживачів. Кращим пивом цього стилю в 2020 році став Punk IPA від BrewDog.