Обсяг світового ринку безалкогольних та слабоалкогольних напоїв наближається до 10 млрд доларів

24 Січня 2022

Безалкогольні та слабоалкогольні напої

Згідно з новим дослідженням IWSR, безалкогольне та слабоалкогольне пиво, а також інші напої з цієї категорії продовжують збільшувати свою частку на загальному ринку напоїв.

З 2018 року вартість категорії зросла з 7,8 млрд доларів до 10 млрд доларів на ключових ринках — в Австралії, Бразилії, Канаді, Франції, Німеччині, Японії, Південній Африці, Іспанії, Великобританії та США. У 2021 році продажі слабоалкогольних та безалкогольних пива, сидру, вина, міцних спиртних напоїв та готових до вживання напоїв (RTD) зросли більш ніж на 6% у натуральному вираженні на 10 ключових ринках, і тепер їхня частка у галузі становить 3,5%.

IWSR прогнозує, що обсяг продажів безалкогольних та слабоалкогольних напоїв зростатиме в середньому на 8% на рік у період з 2021 по 2025 рік (порівняно зі зростанням обсягу продажів алкоголю на 0,7% за той самий період).

Січень – це час, коли люди активно почали відмовлятися від алкоголю чи скорочувати споживання. При цьому інтерес до безалкогольних та слабоалкогольних напоїв стає стійким трендом серед споживачів у всьому світі, – каже Емілі Ніл, головний операційний директор IWSR. — Щоб задовольнити цей попит, компанії, які виробляють безалкогольні напої, вклали у запуск інноваційної продукції. А багато визнаних алкогольних брендів нещодавно перейшли на виробництво безалкогольних та слабоалкогольних версій своїх основних позицій.

Пиво та сидр на сьогоднішній день є найбільшою категорією безалкогольних або слабоалкогольних напоїв (з часткою обсягу 75%). Упродовж найближчих п’яти років аналітики прогнозують зростання категорії на 11%. Безалкогольні RTD та безалкогольні спірити продемонструють зростання обсягів приблизно на 14%.

Очікується, що продаж слабоалкогольних вин зросте майже на 20% у 2021–2025 роках. Безалкогольні вина покажуть зростання приблизно на 9% на рік.

На ринку безалкогольних та слабоалкогольних напоїв лідирує Німеччина. Обсяг продажів продуктів без вмісту алкоголю у цій країні втричі перевищує обсяг продажів тих самих категорій в Іспанії, на другому найбільшому ринку світу. І в Німеччині, і в Іспанії обсяги продажів збільшилися приблизно на 2% у 2021 році. У США зростання склало 31%, а у Великій Британії — 17%. У Японії обсяг знизився (-1%).

Згідно з дослідженням IWSR, 43% дорослих споживачів, які купили безалкогольні та слабоалкогольні напої, замінюють ними міцні напої у певних випадках, а не утримуються від алкоголю загалом. Лідером з відмови людей від алкоголю стали США (23%).

Читайте також: Чому вам потрібно обрати SafBrew™ DA-16?